Jelgavā piekautās meitenes ģimenē jauni pārdzīvojumi

© F64

Jelgavā piekautās meitenes māte saņēmusi no policijas neapmierinošu lēmumu, kas izraisa vēl papildu pārdzīvojumus cietušajai ģimenei. Likumsargi, pēc mātes domām, nav uz situāciju lūkojušies pietiekami nopietni, un viņa grasās lēmumu pārsūdzēt, vēsta “Degpunktā”.

Jelgavas policija darījusi zināmu piekautās meitenes mātei Laurai, ka par uzbrukumu viņas divpadsmit gadus vecajam bērnam netiks uzsākts kriminālprocess. Šāds paziņojums izraisīja sašutuma vētru cietušā bērna ģimenes un draugu lokā, tāpēc māte lēmumu pārsūdzēs tuvākajā laikā.

“Esmu dziļi satriekta par tādu policijas lēmumu, ceru uz taisnīgu tiesu, tas nevar tā palikt. Izskatās, ka policija lietai ir piegājusi formāli, netika līdz galam izvērti visi lietas apstākļi. Piemēram, video redzams, ka tas bija huligānisms, tika bojāta manta, kas nav līdz galam izskatīts,” saka cietušās meitenes māte Laura.

Neprasot finansiālu ieguldījumu, palīdzēt Laurai un viņas ģimenei pieteicās zvērināts advokāts, vārdā Rihards. Arī viņš saskata nepilnības policijas darbā.

Ģimenes rīcībā nonāca kautiņa pilnais video, kas uzbrukuma ainu iezīmē nedaudz plašāk. Proti, kadros redzams, ka vardarbīgo sišanu redzēja aptuveni ducis jauniešu. Viņi, šķiet, bija iepriekš pabrīdināti, ka varēs vērot asiņaino rēķinu kārtošanu. Laura spēja noskatīties jauniegūtos kadrus tikai vienu reizi, taču darīja to rūpīgi.

Cietušās māte stāsta, ka video ir redzams bars jauniešu, kas par notiekošo tīksminās, tikmēr viņas meita saņem aptuveni 17 trulus sitienus pa galvu un ķermeni.

Bērna māte un advokāts uzskata, ka šo gadījumu nedrīkst “paslaucīt zem tepiķa”. Divpadsmit gadus vecā pusaudze joprojām nav atguvusies.

12 gadus vecajai meitenei pēc notikušā ir jāapmeklē psihoterapija, tāpat viņa neapmeklē skolu. Viņas māte stāsta, ka bērnam emocionāli ir ļoti grūti, viņas skatījums uz dzīvi ir būtiski mainījies, neinteresē nekas no apkārt notiekošā. “Neviens psihologs to nevar padarīt par nebijušu. Aicinu visus, kas redzēja un dzirdēja notikušo, nepalikt vienaldzīgiem, svarīgi, lai būtu taisnīga tiesa,” lūdz bērna māte.

Krimināli

Kāda tramvaja pasažieriem nācās apvienot spēkus ar tā vadītāju, lai aizkavētu kādu vīrieti, kurš maršruta laikā uzmācās nepilngadīgai meitenei. Tramvaja kustība Juglas virzienā tika apturēta piecpadsmit minūtes, līdz ieradās likumsargi un cilvēku aizturēja, vēsta "Degpunktā".

Svarīgākais