Baisā ugunsnelaime Rojā: vietējie stāsta par notikušo

© Ekrānšāviņš no video/Degpunktā

Paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks Rojas centrā pamatīgi pārbiedēja apkārtējos un lika pasvīst arī ugunsdzēsējiem – liesmas pa kādu saimniecības ēkas jumtu izplatījās ātri, ar katru minūti sasniedzot arvien lielāku platību, vēsta “Degpunktā”.

Visai biedējoša aina paveras Rojā dzīvojošajiem, pievakarē aizdegoties ēkai Selgas ielā. Liesmoja bijušās autoostas nams, kurā patlaban ir izvietoti daži veikali un blakus ēkai ir apdzīvota piebūve. Spriežot pēc video materiāliem, kurus iemūžinājuši daudzi apkārtējie, ugunsgrēka perēklis bija nama jumtā un liesmas draudēja izplatīties tālāk.

“Es tepat dzīvoju, tikai dzirdēju ugunsdzēsēju kaucienus, domāju, kaut kur deg. Izrādījās, ka tepat centra, desmit soļus no mājām,” stāsta vietējā iedzīvotāja.

Cīņa ar liesmām nebija viegla, atzīst ugunsdzēsēji glābēji. Lai arī tajā dienā bija bezvējš un ar ūdens ņemšanas vietām īpašu problēmu nebija - darbus apgrūtināja fakts, ka par postažu netika laicīgi ziņots.
Viena no grūtībām bija tā, ka bija novēlota pamanīšana, kā rezultātā ugunsgrēks izplatījās lielā platībā. Citi apgrūtinājumi notikuma likvidācijā nebija.

Krimināli

Ar skaļu blīkšķi noslēdzās diena Zasulauka apkaimē. “BMW” markas automašīnas vadītājs ietriecās divās citās mašīnās, kas bija novietotas ceļa malā. Pēc negadījuma vīrietis saprata, ka viņam draud nopietnas nepatikšanas, un nolēma nemanāmi pazust no aculiecinieku skatieniem, vēsta "Degpunktā".

Svarīgākais