Viļakā atrasti 6 līķi ar vardarbīgas nāves pazīmēm

© Gatis Gierts/ F64 Photo Agency

Pirms sešiem gadiem SIA "Alūksnes Energoceltnieks" strādnieki rakšanas darbu laikā Viļakas novadā atrada sešu cilvēku mirstīgās atliekas. Vai šo gadu laikā noskaidrots, kas noticis ar šiem cilvēkiem.

"Laika pulkstenis skaita un rēķina gadus, bet no oficiālo amatpersonu tukšajiem solījumiem noskaidrot vēsturisko patiesību 2013. gada vasarā, tik vien palicis, kā izdegusi zāle un garāmgājēju iemīta taciņa," savā blogā raksta laika zīmju vērotājs V.Bukšs, kurš atskatījies uz vēsturiskajiem notikumiem.

Jau vairākus gadus nav skaidrības par notikušo.

Viņš norāda, ka jau vairākus gadus par šo atradumu klusē gan Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurore Ilze Gailīte, gan vēsturnieki. "Nezinu, var jau būt ka prokurore Ilze Gailīte pensijā, bet tad kādam citam Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas darbiniekam būtu jāuzņemas atbildība un jāizpilda solītais līdz patiesības noskaidrošanai."

Laika zīmju vērotājs arī retoriski jautā, vai tomēr pirms Saeimas vēlēšanām tiešām nevar izpildīt solījumu un atklāt pašu solīto vēsturisko patiesību.

2012.gadā ziņu aģenūtra LETA vēstīja, ka Viļakas centrā, Viļakas novada bibliotēkas tuvumā, SIA "Alūksnes Energoceltnieks" darbinieki, veicot zemes darbus, vairākās vietās uzdūrušies pagaidām nenoteiktiem, iespējams, vēsturiskiem apbedījumiem.

Pēc vienas no versijām, atrastās cilvēku mirstīgās atliekas varētu būt no Otrā pasaules kara laikiem. Sevišķi ticamu šo versiju dara fakts, ka netālu no uzietajām apbedījumu vietām kādreiz atradās siera un piena noliktavas. Kara laikā šos pagrabus saviem mērķiem izmantoja gan nacisti, gan čekisti, sacīja Bukšs.

Jau toreiz bija zināms, ka apstākļu noskaidrošanā iesaistījusies arī Valsts policija, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija un Viļakas novada pašvaldība.

Krimināli

Pārgalvīgi pasažieri īrētā nomas auto otrdienas vakarā bija nolēmuši uzrīkot pamatīgu “šovu” Teikas mikrorajona ielās. Braucēji krietni pārsniedza ātrumu, un apkaimes iedzīvotājiem neatlika nekas cits kā par neadekvāto vizināšanos ziņot likumsargiem, vēsta "Degpunktā".

Svarīgākais