Zinātniekiem ir negaidīti secinājumi par baltvīna un šampanieša ietekmi uz veselību

© Depositphotos

Alkoholiskie dzērieni, piemēram, baltvīns un šampanietis, var būt veids, kā samazināt pēkšņas sirdsdarbības apstāšanās risku. To apliecina jauns pētījums, kas publicēts Kanādas kardioloģijas žurnālā, ziņo "The Independent".

Zinātnieki ir atklājuši, ka šampanieša vai baltvīna lietošana ir tikai viens no veidiem, kā pasargāt no sirdsdarbības apstāšanās. Citi, tradicionālāki soļi ietver vairāk augļu ēšanu, pozitīva noskaņojuma saglabāšanu, veselīga svara uzturēšanu un asinsspiediena kontroli.

Turklāt pētījumā atklājās, ka cilvēkiem ar augstāku izglītības līmeni ir mazāka iespēja piedzīvot sirdsdarbības apstāšanos, savukārt slikts miegs un fizisko aktivitāšu trūkums var būt kaitīgi.

Kopumā pētījumā tika identificēti 56 riska faktori, kas saistīti ar pēkšņu sirdsdarbības apstāšanos, un tika konstatēts, ka līdz pat 63% gadījumu varēja novērst.

Pētījumā piedalījās 50 294 pusmūža un vecāki cilvēki, kas iekļauti Apvienotās Karalistes biobankā, no kuriem 3147 cilvēkiem tipiskā 13,8 gadu novērošanas periodā bija pēkšņa sirdsdarbības apstāšanās.

"Pētījumā tika atklāta būtiska saistība starp dažādiem modificējamiem faktoriem un pēkšņu sirdsdarbības apstāšanos, un dzīvesveida izmaiņas ir visefektīvākās notikumu novēršanā," sacīja vadošais pētnieks Dr. Huihuans Luo no Fudanas universitātes Šanhajā.

Dzīvesstils

Rukola ir iecienīts zaļums, kas satur lielu skaitu vitamīnu un mikroelementu: A, B, C, E, K, folātu, kāliju, magniju, cinku, dzelzi, selēnu. Pateicoties šim sastāvam, tas palīdz stiprināt veselību un saglabāt vitalitāti. Rukola satur flavonoīdus un glikozīdus, vielas ar spēcīgām antioksidanta īpašībām, kas palīdz aizsargāt organismu no dažādām slimībām, tostarp vēža.

Svarīgākais