Jauna slimība, ko izraisa viedtālruņi, ir mazā pirkstiņa deformācija. Šai deformācijai pats dots nosaukums "smartphone pinky".
Sāksim ar nelielu eksperimentu. Paskaties uz savu roku, ar kuru turat viedtālruni, vai, vēl labāk, uz mazo pirkstiņu. Tagad paskatieties uz otrās rokas mazo pirkstiņu. Pamanāt atšķirību? Vai jūsu dominējošās rokas mazais pirksts izskatās līks? Vai vidū ir izcilnis? Ja atbildējāt “jā” vismaz uz vienu no šiem jautājumiem, tad ļoti iespējams, ka ciešat no traucējumiem, ko sauc par "smartphone pinky", raksta Vesty.co.il.
Runa ir par ortopēdiskiem traucējumiem. Šī problēma bija zināma jau pirms 10 gadiem, taču pēdējos gados tā ir kļuvusi biežāka.
Nesen vietnē TikTok cilvēki sāka runāt par līkiem pirkstiņiem: lietotāji demonstrē savus līkos pirkstus. Savukārt citi cilvēki, kuri skatās šādus video un fotogrāfijas, kļūst nervozi un arī sāk ziņot par izmaiņām rokā. Līdz ar to cilvēku skaits ar deformētiem pirkstiem krasi pieaug.
Mazā pirkstiņa mīksto audu deformācija rodas, viedtālruni ilgstoši turot rokā nedabiski. Jo ilgāk turat viedtālruni, jo ilgāk saglabājas deformācija. Tā ir tīri estētiska problēma (līdzīgi tam, kā pēc ģipša noņemšanas jūsu roka kādu laiku izskatās greiza).
Bet ja mēnesi ar deformētu mazo pirkstiņu ierīci rokā neturēsi, izliekums pāries pats no sevis.
Noderīgi padomi
Tā vietā, lai turētu viedtālruni rokā, runājiet pa tālruni, izmantojot autsiņas;
Mājās vai darbā viedtālruni vēlams novietot uz speciāla statīva un sarunāties, izmantojot skaļruni;
Ja jums ir jāraksta liels skaits ziņojumu WhatsApp vai citā tūlītējās ziņojumapmaiņas programmā, ieteicams lejupielādēt šo lietojumprogrammu savā datorā vai klēpjdatorā un tērzēt, izmantojot tastatūru.