Ārsts atklāj, kāds no stiprajiem alkoholiskajiem dzērieniem vismazāk kaitē aknām

© depositphotos.com

Narkologs psihiatrs Ruslans Isajevs pastāstīja par stipro alkoholisko dzērienu ietekmi uz aknām. Pēc speciālista teiktā, starp stiprajiem alkoholiskajiem dzērieniem aknām vismazāk kaitē rums - precīzāk, tas uz tām iedarbojas mazāk agresīvi, salīdzinot ar citiem dzērieniem. Viņš arī izcēla tekilu, vēsta "Medikforum".

“Ja mēģina sarindot stipro alkoholisko dzērienu veidus no mazāk bīstamajiem līdz bīstamākajiem, tad pirmajā vietā var likt rumu, kas satur cinku, kāliju, fosforu un nedaudz mazāk agresīvi iedarbojas uz aknām. Tekila, ko parasti lieto kopā ar sāli un citronu, organismā izdala nātrija hloru un C vitamīnu, kas nedaudz mazina paģiras,” atklāja Isajevs.

Narkologs komentēja arī konjaka ietekmi uz aknām. Ruslans Isajevs norādīja, ka šis dzēriens ir viens no aknām bīstamākajiem stiprā alkohola veidiem. Fakts ir tāds, ka konjaku var uzglabāt ilgu laiku, un šajā laikā tajā veidojas ievērojams daudzums kaitīgu vielu.

"Lielas konjaka devas parasti izraisa smagas paģiras un agresīvu ietekmi uz aknām," brīdināja speciālists.

Narkologs saraksta vidū ievietoja vēl vienu stipro alkoholisko dzērienu - degvīnu.

Isajevs vērsa uzmanību uz to, ka aknas bieži “skar” nevis stiprie dzērieni, bet, gluži pretēji, dzērieni alus vai kokteiļu veidā. Tie netiek uztverti kā kaitīgi un bieži tiek patērēti lielos daudzumos.

Narkologs ieteica atcerēties, ka aknām nekaitīgu alkoholisko dzērienu nav. Jebkurā gadījumā, kad orgānam ir jāsadala alkohols, rodas disfunkcionāli procesi, kas saistīti ar šūnu bojājumiem.

Dzīvesstils

Karstums apdraud cilvēku dzīvības visā pasaulē. Karstums ietekmē teju visas valstis. Saskaņā ar Eiropas Savienības klimata dienesta "Copernicus" datiem, katrs no pēdējiem 13 mēnešiem ir bijis karstākais novērojumu vēsturē. Vidējā gaisa temperatūra iepriekšējos 12 mēnešos arī bija vismaz par pusotru grādu augstāka nekā 1850.-1900. gada vidējā pirmsindustriālā laikmeta temperatūra, vēsta UNIAN.