Uzzini patiesību: kur paliek tauki, kad mēs tievējam?

© unsplash.com

Svara zaudēšana ir sarežģīts un izaicinošs process, taču vai esat kādreiz domājuši, kur paliek tauki, kad zaudējam svaru? Patiesību atklāj portāls "Eat This, Not That".

Tauki tā vienkārši neizgaist, kā, iespējams, varētu šķist!

Faktiski svara zaudēšanas process ietver virkni bioķīmisku reakciju organismā.

Viens no svara zaudēšanas pamatlikumiem ir uzņemt mazāk kalorijas nekā patērēt jeb dzīvot kaloriju deficītā. Tādējādi ķermenis sāk izmantot tauku rezerves, lai iegūtu enerģiju. Tas izraisa procesu, ko sauc par lipolīzi, kurā tauku šūnas izdala savu saturu asinsritē, lai to izmantotu kā "degvielu". Šīs taukskābes nonāk audos, piemēram, muskuļos, kur tās tiek sadedzinātas, lai iegūtu enerģiju. Tauki šajā brīdī neizkūp gaisā. Tie tiek pārvērsti ūdenī un oglekļa dioksīdā, ko jūs izelpojat vai izvadāt ar sviedriem un urīnu.

Kad jūs ievērojat diētu un sportojat, jūsu ķermenis uzkrātos taukus sadala taukskābēs un glikozē.

Ir novērota izplatīta tendence, ka tauki mēdz zust ātrāk vietās, kur tie ir visvieglāk uzkrājas, kas bieži vien nozīmē ekstremitātes un seju.

Dzīvesstils

Karstums apdraud cilvēku dzīvības visā pasaulē. Karstums ietekmē teju visas valstis. Saskaņā ar Eiropas Savienības klimata dienesta "Copernicus" datiem, katrs no pēdējiem 13 mēnešiem ir bijis karstākais novērojumu vēsturē. Vidējā gaisa temperatūra iepriekšējos 12 mēnešos arī bija vismaz par pusotru grādu augstāka nekā 1850.-1900. gada vidējā pirmsindustriālā laikmeta temperatūra, vēsta UNIAN.

Svarīgākais