VIDEO: LVM darbiniece mežā Kurzemē ierauga ko negaidītu

© Ekrānšāviņš no video

Latvijas valsts meži (LVM) plānotāja maijā Kurzemes pusē, Pampāļu pagasta mežā, sastapusi aptuveni 12 jenotsuņu mazuļus pie viņu mājvietas – alas, tiek vēstīts uzņēmuma Facebook kontā.

“Sastaptie mazuļi bija tik mazi, ka vēl nepazina pasauli un bailes no svešiniekiem. Tie rotaļīgi spēlējās - skrēja alā iekšā un no tās atkal ārā. Mamma gan pacietīgi atpūtās alā,” par negaidīto sastapšanos stāsta LVM Dienvidkurzemes reģiona vecākā plānotāja Ieva Grīviņa.
Jenotsuns ir lapsas lieluma dzīvnieks, kura suga Eiropā tiek uzskatīta par nevēlamu. Katru pavasari katrai mātītei piedzimst vidēji seši līdz septiņi kucēni. Un jau nākamajā pavasarī šiem mazuļiem pašiem jau ir mazuļi, jo dzimumgatavību jenotsuņi sasniedz vidēji desmit mēnešu vecumā.

Dzīvesstils

Osteoporoze ir kaulu slimība, kas ievērojami palielina lūzumu risku. Osteoporozes izplatība pieaug līdz ar vecumu, īpaši sievietēm, kas vecākas par 50 gadiem. Ārsts Džeimss Topilovs, Hakensakas universitātes Medicīnas centra reimatoloģijas speciālists, pastāstīja "Parade", ka, lai novērstu šo slimību, ir jāēd siers.

Svarīgākais