Igauņi šokē: Alus glāze Tallinas centrā sasniegusi rekordaugstu cenu

ILUSTRATĪVS ATTĒLS © F64

Tallinā, peč visa spriežot, pagājuši tie laiki, kad sešu eiro alus lika nopūsties. Tagad Tallinas Rātslaukuma kafejnīcās un restorānos puslitra alus cena pieaugusi līdz gandrīz desmit eiro, vēsta kaimiņvalsts izdevums Postimees.ee.

Tallinas Rātslaukumā visdārgākais alus ir prestižajā Maikrahv restorānā, kur A. Le Coq Premium puslitra cena ir 9,40 eiro.

Par to pašu cenu var saņemt puslitru Tõmmu Hiidu, vietējā tumšā alus, ko pārtikas preču veikalos var atrast tikai par 1 eiro un 59 centiem.

Kaimiņos esošajos restorānos Vana Toomas un Mad Murphy alus glāzi var dabūt par eiro lētāk nekā Maikrahv.

Medijs uzsver, ka Tallinas krogos un ielu kafejnīcās nopērkamā alus cena ir daudzkārt augstāka nekā veikalos, un A. Le Coq Premium Rātslaukumā ir no septiņiem līdz deviņiem eiro.

Lētākais alus tiek pārdots restorānā Kägu, kur par to jāmaksā 6,90 eiro.

Tūristi no Nīderlandes stāsta, ka pašā Tallinas centrā, Rātslaukumā, cenas joprojām ir pieņemamas.

“Alus pie mums maksā apmēram 12 eiro,” saka norvēģu tūrists, kurš joprojām nevar saprast, vai Igaunijā alus ir dārgs vai ne.

"Nevaru precīzi pateikt, bet cenas vecpilsētā Krievijā un Vācijā ir aptuveni tādas pašas," saka vīrietis, kurš dzimis Krievijā, bet dzīvo Frankfurtē.

Kāds tūrists no Austrālijas saka, ka alus viņa valstī joprojām ir dārgs. “Igaunijā cenas ir saprātīgas! Turklāt šeit, Rātslaukumā, skats un laikapstākļi ir lieliski, kas rada labu atmosfēru.”

Dzīvesstils

Domājot par uzkodām, visbiežāk tās mums saistās ar kaut ko pavisam neveselīgu. Tomēr ne visas uzkodas tādas ir. Dietoloģe nosauc labāko uzkodu, kuru ēst, lai veicinātu tauku dedzināšanu vēdera zonā, raksta "Eat This, Not That".

Svarīgākais