Kas tas ir? Pircējus mulsina produktu iepakojumi veikalos

© F64

Sieviete, iepērkoties pārtikas veikalā, pamanīja, ka uz vairākiem pārtikas produktu iepakojumiem ir attēlota tabula luksofora krāsās. Viņa pamanījusi, ka tieši uz brokastu pārslām ir šī “nutri score” tabula, kur izcelts burts A, B, C, D vai E. Viņa vēlas uzzināt, ko šis apzīmējums patiesībā nozīmē, vēsta raidījums "Bez Tabu".

Tabula ir atrodama gan uz brokastu pārslu kastēm, gan jogurtu iepakojumiem un dažādiem našķiem. Pircēji uzskata, ka šādā veidā ražotājs norāda, cik daudz vitamīnu produktā ir.

Dietoloģe Lolita Neimante gan noliedz šo apgalvojumu, patiesībā “nutri score” tabula nozīmē produkta uzturvērtību.

Vienkāršāk sakot, produkts ar A atzīmi būs veselīgāks nekā, ja tam būs piešķirts E burts. Dietoloģe skaidro, ka šis ir kā mazs špikeris pircējiem, ja nav vēlmes pētīt produkta sastāvu. Konkrēto tabulu atradīsiet tieši uz pārstrādātiem produktiem.

Dzīvesstils

Osteoporoze ir kaulu slimība, kas ievērojami palielina lūzumu risku. Osteoporozes izplatība pieaug līdz ar vecumu, īpaši sievietēm, kas vecākas par 50 gadiem. Ārsts Džeimss Topilovs, Hakensakas universitātes Medicīnas centra reimatoloģijas speciālists, pastāstīja "Parade", ka, lai novērstu šo slimību, ir jāēd siers.

Svarīgākais