FOTO: Latvijas debesīs pamana ko retu un unikālu

© F64

Kāda Twitter lietotāja publicējusi unikālas fotogrāfijas - vina debesīs pamanījusi neparastus mākoņus. Āttēlus komentējis arī eksperts meteoroloģijas jautājumos Martins Bergšteins.

Foto autore debesīs redzamo skatu nodēvējusi par perlamutra mākoņiem.

"Purvs mostas, sāk elpot bērzi. Aromāts pasakains! Uzgāju milzīgas vilka pēdas un viņa dzīru galdu. Nolēmu tīties mājup. Bet man blakus uz zara apsēdās garastīte! Un bezgala skaistajam putniņam fonā bija ŠIS! Perlamutra mākoņi! Nofočēt visas reālās krāsas nemaz nesanāca."

Kā skaidro meteorologs, sievietei izdevies nofotogrāfēt retu mākoņu veidu.

"Latvijas austrumos, iespējams izdevies nofotografēt retu mākoņu veidu - perlamutra jeb polāros stratosfēras mākoņus. Rakstu iespējams, tāpēc, jo pastāv iespēja, ka tā ir mākoņu iridescence, kas līdzinās polārajiem stratosfēras mākoņiem," viņš skaidro.

Dzīvesstils

Osteoporoze ir kaulu slimība, kas ievērojami palielina lūzumu risku. Osteoporozes izplatība pieaug līdz ar vecumu, īpaši sievietēm, kas vecākas par 50 gadiem. Ārsts Džeimss Topilovs, Hakensakas universitātes Medicīnas centra reimatoloģijas speciālists, pastāstīja "Parade", ka, lai novērstu šo slimību, ir jāēd siers.

Svarīgākais