Šoks! Kuram produktam cena Latvijas veikalos palielinājusies par 256%?

Ilustratīvs attēls © F64

2022. gadā tika sākts karš Ukrainā, Latvijā ieradās un turpina ierasties kara bēgļi, no veikalu plauktiem sankciju dēļ pazudušas preces no Krievijas un Baltkrievijas. Šo notikumu ietekmē ievērojami augušas cenas, vēstīts raidījumā "Bez Tabu", kas pētīja cenu izmaiņas Latvijas veikalos.

Kā vēsta raidījums, ir pārtikas produkti un produktu grupas, kuru cenu kāpums 2022. gadā pārsteidzis teju ikvienu pircēju.

Vislielākais sadārdzinājums bijis baltmaizei, kas kļuvusi par 256 % dārgāka, seko auzu pārslas ar 211 % pieaugumu, marinēti gurķi ar 202 % pieaugumu, manna ar 196 % pieaugumu un kviešu milti - 170 % pieaugums.

Latvijas Tirgotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Henriks Danusēvičs prognozē, ka stabilizācijai 2023. gadā, ir jānotiek, jo tirgus palēnām nomierinās, taču vēl esot jautājums, kas notiks ar kopējo ekonomisko situāciju valstī.

Dzīvesstils

Narkologs psihiatrs Ruslans Isajevs pastāstīja par stipro alkoholisko dzērienu ietekmi uz aknām. Pēc speciālista teiktā, starp stiprajiem alkoholiskajiem dzērieniem aknām vismazāk kaitē rums - precīzāk, tas uz tām iedarbojas mazāk agresīvi, salīdzinot ar citiem dzērieniem. Viņš arī izcēla tekilu, vēsta "Medikforum".

Svarīgākais