Noskaidrotas valstis, uz kurām sievietei doties vienatnē ir visdrošāk

© Pixabay.com

Eksperti noteikuši pasaules valstis, kas ir drošākās sievietēm, kuras vēlas ceļot vienas, ziņo portāls “Unian.ua”.

Pētījumu veikusi ceļojumu aplikācija “Bounce”. Veidojot reitingu, tika ņemti vērā tādi rādītāji kā vardarbības pret sievieti līmenis, vardarbības līmenis ģimenē, attieksme pret vardarbību pret sievieti sabiedrībā, cik sievietei ir droši naktī staigāt vienai, likumdošana par sieviešu aizsardzību, ka arī dzimumu līdztiesība.

Reitinga augšgalā ierindojās Īrija , kur ir zemākais to sieviešu īpatsvars, kuras uzskata, ka vardarbība pret sievietēm ir attaisnojama, tāds ir tikai 1%. Īrijā bija arī viens no zemākais sieviešu upuru skaits, kuri cietuši no vīriešu vardarbības, mazs sieviešu slepkavību upuru skaits un viens no labākajiem dzimumu līdztiesības indeksa rādītājiem pasaulē.

Otrajā vietā ierindojās Austrija, kurā bija salīdzinoši zems vardarbību piedzīvojušo sieviešu īpatsvars, savukārt 79% sieviešu teica, ka jūtas droši, naktī ejot mājās vienas. Trešajā vietā ierindojās Norvēģija ar vismazāko sieviešu slepkavību upuru skaitu uz 100 000 cilvēku, lielāko sieviešu procentuālo daļu, kuras jutās droši, pārnākot mājās naktī (83%).

10 visdrošākās valstis tūristēm pasaulē:

1. Īrija (kopējais drošības vērtējums 7,88)

2. Austrija (7,70)

3. Norvēģija (7,45)

4. Slovēnija (7,19)

5. Šveice (7,01)

6. Spānija (6,97)

7. Portugāle (6,88)

8. Kanāda (6,67)

9. Nīderlande (6,15)

10. Polija (5,97)

Tajā pašā laikā visbīstamākais galamērķis sievietēm, kuras ceļo vienatnē, ir Kolumbija , kuras rezultāti katrā no rādītājiem bija vissliktākie. Tai sekoja Kostarika , ASV , Čīle un Turcija .

Svarīgākais