Jaunākā prognoze: vai tiešām nākamnedēļ Latvijā būs anomāls karstums

© Dmitrijs Suļžics /F64

Meteorologs Jānis Trallis dalījies ar jaunāko prognozi par laika apstākļiem Latvijā. Iepriekš sinoptiķis prognozēja ekstremālu karstumu līdz pat +35 grādiem.

Iepriekš Trallis rakstīja, ka, atsaucoties uz GFS prognozi, ekstremāli karsts laiks gaidāms visā Latvijā laikā no 26. līdz 31.augustam.

"Jaunākā GFS prognoze rāda +30..+35 grādus visā Latvijā, izņemot vietām piekrastē, 26.-31.augustā. Citas prognozes nav tik ekstrēmas, bet, šķiet, visi modeļi paredz siltu vai karstu laiku," rakstīja Trallis.

Jaunākā prognoze liecina, ka nākamnedēļ gaiss sakarsīs līdz +33 grādiem.

"Līdz svētdienai lietus un negaiss iespējams galvenokārt tikai Kurzemē, nākamās nedēļas sākumā arī citviet Latvijā. GFS gan prognozē, ka daudzviet saglabāsies sauss laiks un gaisa temperatūra nākamnedēļ pakāpsies līdz +33°," raksta Trallis.

Dzīvesstils

Narkologs psihiatrs Ruslans Isajevs pastāstīja par stipro alkoholisko dzērienu ietekmi uz aknām. Pēc speciālista teiktā, starp stiprajiem alkoholiskajiem dzērieniem aknām vismazāk kaitē rums - precīzāk, tas uz tām iedarbojas mazāk agresīvi, salīdzinot ar citiem dzērieniem. Viņš arī izcēla tekilu, vēsta "Medikforum".

Svarīgākais