Atklāj, kurš pārtikas produkts palīdz pret matu izkrišanu

© pexels.com

Matu izkrišanai var būt daudz dažādu iemeslu - stress, neveselīgs dzīvesveids, ģenētika, uzturvielu trūkums, slīmības. Lai arī kāds būtu iemesls, vienojošs faktors ir tāds, ka šis process nav patīkams.

Portāls "Eat This, Not That" ziņo, ka ir viens pārtikas produkts, kuru ēdot, iespējams, samazināt matu izkrišanas intensitāti.

Eksperti norāda, ja mati izkrīt uzturvielu trūkuma dēļ, tas ir visvieglākais veids, kā risināt problēmu.

Uzutura speciāliste Lorēna Manakere atklāj, ka viens no labākajiem produktiem, kuru ēst, lai novērstu matu izkrišanu, ir olas. Īpaši olu dzeltenums.

Olas satur dažādas barības vielas un vitamīnus, kas var palīdzēt veicināt un paātrināt matu augšanas procesus. "Olas ir dabisks biotīna avots," saka speciāliste. Biotīns ir B vitamīna paveids. Viena ola satur aptuveni 10 mikrogramus biotīna, kas ir aptuveni 33% no dienā ieteicamās devas.

"Lai gan nav daudz datu, kas liecinātu, ka biotīns īpaši novērš matu izkrišanu, ir daži dati, kas liecina, ka šīs uzturvielas trūkums ir saistīts ar neveselīgu matu augšanu. Tātad biotīna pārtikas produktu, piemēram, olu, ēšana var palīdzēt jūsu matiem augt veselīgiem," pauž Manakera.

Dzīvesstils

Karstums apdraud cilvēku dzīvības visā pasaulē. Karstums ietekmē teju visas valstis. Saskaņā ar Eiropas Savienības klimata dienesta "Copernicus" datiem, katrs no pēdējiem 13 mēnešiem ir bijis karstākais novērojumu vēsturē. Vidējā gaisa temperatūra iepriekšējos 12 mēnešos arī bija vismaz par pusotru grādu augstāka nekā 1850.-1900. gada vidējā pirmsindustriālā laikmeta temperatūra, vēsta UNIAN.