Ko Andrejs Ērglis saka par ziņām par pērtiķu bakām?

© Vladislavs Proškins/F64

Kardiologs Andrejs Ērglis, viesojoties kanāla TV24 raidījumā "Nedēļa. Post scriptum" komentēja ziņas par pērtiķu bakām Latvijā.

Ārsts norāda, ka bažas par pērtiķu bakām ir pārspīlētas.

Viņš atzīmē, ka šobrīd ir zināms, ka, lai inficētos ar pērtiķu bakām, ir nepieciešams ļoti ciešs savastarpējais kontakts, turklāt tās neesot tik lipīgas.

"Latvijai tā nav [problēma], par ko vajadzētu baidīties," pauž ārsts.

Neatkarīgā jau vēstīja, ka pašlaik pasaulē pērtiķu baku gadījumu skaits pārsniedz 500, no tiem vairāk nekā 300 reģistrēti Eiropas Savienībā. Neviens nāves gadījums Eiropas Savienības valstīs nav reģistrēts.

Latvijā konstatēts pirmais pērtiķu baku gadījums. Slimnieks ir pieaugušais, kas nav sasniedzis 50 gadu vecumu, un slimība norit vieglā formā. Epidemiologi konstatējuši, ka cilvēks ar pērtiķu gripu inficējies ārzemēs, kādā no Eiropas Savienības valstīm, bet pašlaik nenosauc - tieši kurā valstī tas noticis.

Dzīvesstils

Karstums apdraud cilvēku dzīvības visā pasaulē. Karstums ietekmē teju visas valstis. Saskaņā ar Eiropas Savienības klimata dienesta "Copernicus" datiem, katrs no pēdējiem 13 mēnešiem ir bijis karstākais novērojumu vēsturē. Vidējā gaisa temperatūra iepriekšējos 12 mēnešos arī bija vismaz par pusotru grādu augstāka nekā 1850.-1900. gada vidējā pirmsindustriālā laikmeta temperatūra, vēsta UNIAN.

Svarīgākais