Kad Latvijā sāksies vasara?

© Mārtiņš Zilgalvis/F64

Latvijas Televīzijas Laika Ziņu redaktors Toms Bricis sociālajā vietnē Instagram atklājis, kad Latvijā sāksies vasara.

Atbildot uz jautājumu, kad sāksies vasara, T. Bricis saka: "Atbilde gan ir ļoti skaidra, jo Latvijā meteoroloģiskā vasara sākas, kad piecas dienas pēc kārtas vidējā diennakts temperatūra ir vismaz +15 grādi."

Salīdzinājumam, viņš norāda, ka pēdējās dienās temperatūra bijusi +10... +12 grādu robežās, bet nedēļas sākumā nokritusies pat līdz +8 grādiem, tāpēc līdz tiem +15 esot "vēl diezgan tālu".

"Pagaidām prognozēs vēl tā ļoti skaidri pateikt, kad šīs piecas secīgās dienas būs, neredz," pauž T. Bricis.

Tikmēr T.Bricis atklāj, ka Rietumeiropā vasara jau ir sākusies un tur ir novērojami karstuma viļņi.

Jau vēstīts, ka visā Eiropā, izņemot vietām ziemeļos, 2022.gada vasara gaidāma siltāka un sausāka par normu, liecina Eiropas Vidēja termiņa laika prognožu centra informācija.

Baltijas valstīs visi vasaras mēneši prognozēti siltāki un sausāki nekā ierasts, bet prognozētās novirzes no normas nav tik lielas kā Eiropas centrālajā un dienvidu daļā.

Dzīvesstils

Karstums apdraud cilvēku dzīvības visā pasaulē. Karstums ietekmē teju visas valstis. Saskaņā ar Eiropas Savienības klimata dienesta "Copernicus" datiem, katrs no pēdējiem 13 mēnešiem ir bijis karstākais novērojumu vēsturē. Vidējā gaisa temperatūra iepriekšējos 12 mēnešos arī bija vismaz par pusotru grādu augstāka nekā 1850.-1900. gada vidējā pirmsindustriālā laikmeta temperatūra, vēsta UNIAN.

Svarīgākais