Atklāj, kāds populārs pieņēmums par dārzeņiem patiesībā ir mīts

© pexels.com

Uztura speciāliste Treisija Reije atklājusi, ka pieņēmums, ka svaigi dārzeņi ir veselīgāki par pagatavotiem, patiesībā ir mīts, raksta "The Mirror".

Kā norāda speciāliste, lai gan ēdiena gatavošana var samazināt noteiktas uzturvielas, tā patiesībā palielina citas.

Piemēram, tomātu vārīšana paaugstina tā antioksidanta likopēna līmeni, savukārt tādas uzturvielas kā dzelzs, magnijs un kalcijs, kas atrodas spinātos, pēc vārīšanas vieglāk uzsūcas organismā, atklāj T. Reije.

Tāpat viņa saka, ka cilvēkiem, kuriem ir problēmas ar gremošanu, augļu un dārzeņu vārīšana var palīdzēt organismam tos sadalīt un iegūt uzturvielas. Ņemot vērā to, ka daži produkti, piemēram, brokoļi un ķiploki, neapstrādāti var sniegt vairāk priekšrocību, iedeāla ir pieeja ar abu veidu kombināciju, atzīmē uztura speciāliste.

Dzīvesstils

Osteoporoze ir kaulu slimība, kas ievērojami palielina lūzumu risku. Osteoporozes izplatība pieaug līdz ar vecumu, īpaši sievietēm, kas vecākas par 50 gadiem. Ārsts Džeimss Topilovs, Hakensakas universitātes Medicīnas centra reimatoloģijas speciālists, pastāstīja "Parade", ka, lai novērstu šo slimību, ir jāēd siers.

Svarīgākais