Latvijā novēro neparastu dabas parādību, kas piesaista arī tūristus

© Ekrānšāviņš no video/Bez Tabu

Kamēr daudzviet Latvijā ziemas skati jau ir pagātne, par Latgales jūru dēvēto Rāznas ezeru aizvien klāj ap pusmetru bieza ledus kārta, kas vilina daudzus zemledus makšķerniekus. Tāpat Rāznas ezers savos krastos sanesis ledus krāvumus aptuveni divu metru augstumā. Šī acīm tīkamā dabas parādība piesaista Latvijas apceļotāju interesi, vēsta raidījums "Bez Tabu".

Vairākās vietās Rāznas ezers savos krastos sanesis prāvus ledus gabalus, kas stiepjas līdz pat divu metru augstumam. Dodoties apskatīt interesanto dabas parādību, “Bez Tabu” ceļa malā pie ezera redzēja daudzas cilvēku kompānijas, kas bija piestājušas, lai aplūkotu dabas sarūpēto skatu.

Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) pārstāvis Dainis Tučs gan norādīja, ka ledus krāvumi lielo ezeru krastos novēroti arī iepriekš, bet aizvadītā ziema parūpējusies par iespaidīgāku skatu nekā parasti.

"Šī ziema bija ļoti ziemīga, ledus ir biezs. ledus iešana atkarīga no laikapstākļiem. Dienās tagad ir silti, kaut kur ledus kūst, plaisā, bet naktī sasalst. Tā tas ledus plešas, tam kaut kur ir jāpaliek, tāpēc tas kāpj ārā krastos, kur ledus jau ir pakusis," viņš skaidro.

Zinātāji stāsta, ka ledus krāvumus varēs novērot arī aprīlī.

Dzīvesstils

Karstums apdraud cilvēku dzīvības visā pasaulē. Karstums ietekmē teju visas valstis. Saskaņā ar Eiropas Savienības klimata dienesta "Copernicus" datiem, katrs no pēdējiem 13 mēnešiem ir bijis karstākais novērojumu vēsturē. Vidējā gaisa temperatūra iepriekšējos 12 mēnešos arī bija vismaz par pusotru grādu augstāka nekā 1850.-1900. gada vidējā pirmsindustriālā laikmeta temperatūra, vēsta UNIAN.

Svarīgākais