Dietoloģe lauž populāru mītu par kafiju: Tā patiesībā nedod mundrumu

© pexels.com

Indijas uztura speciāliste Puja Mahija lauzusi plaši izplatītu mītu par kafiju, raksta "Hronika.info".

Viņa norāda, ka dzēriens nedod cilvēkiem mundrumu. Eksperte skaidro, ka kofeīns faktiski "aizņemas" resursus no nākotnes rezervēm. Tās darbību var pielīdzināt jebkuram stimulatoram.

Kofeīnam esot līdzīga struktūra kā adenozīnam. Dienas laikā šī viela uzkrājas organismā, un rezultātā palielinās miegainības sajūta, atzīmē speciāliste.

Kofeīns aizsprosto adenozīna receptorus smadzenēs. Tas ir tas, kas cilvēkam rada īslaicīgu dzīvesprieka sajūtu, saka speciāliste. Tajā pašā laikā smadzenēm nepieciešams adenozīns, tāpēc tās rada jaunus receptorus, kas dienas laikā uzkrājas ar adenozīnu vai kofeīnu.

Tas izskaidro faktu, ka daži cilvēki cieš no bezmiega, ja viņi dzer kafiju vakarā, bet citi viegli aizmieg pēc tases stiprā dzēriena. Rezultāts ir atkarīgs no tā, kuras vielas ietekmē receptorus.

Dzīvesstils

Domājot par uzkodām, visbiežāk tās mums saistās ar kaut ko pavisam neveselīgu. Tomēr ne visas uzkodas tādas ir. Dietoloģe nosauc labāko uzkodu, kuru ēst, lai veicinātu tauku dedzināšanu vēdera zonā, raksta "Eat This, Not That".

Svarīgākais