Izskan optimistiskas prognozes par kovidu 2022. gadā; kādas tās ir?

© Pixabay

Pasaules Veselības organizācija (PVO) 2021. gada nogalē preses brīfingā dalījās ar optimistiskām ziņām par Covid-19 2022. gadā, raksta "The Mirror".

PVO atklāja, ka 2022. gads varētu būt gads, kad visā pasaulē beigsies kovida pandēmijas akūtā stadija.

Lai gan PVO ģenerāldirektors Tedross Adhanoms Gebreiesuss sacīja, ka ir "ļoti noraizējies" par Omikrona variantu, viņš pauda optimismu par to, ka pasaule uzvar vīrusu.

PVO ģenerāldirektors arī uzsvēra, ka šī uzvara ir ļoti atkarīga no valstu sadarbības, lai palēlinātu vīrusa izplatību un brīdināja par "vakcīnu uzkrāšanu", ko veic bagātās valstis. Viņš aicināja valstis sadarboties, lai līdz 2022. gada jūlijam sasniegtu 70% vakcinācijas mērķi.

Eksperti uzskata, ka kovida situācija, kurā šobrīd atrodamies, ir "ļoti izaicinoša", taču cilvēku revakcinācija varētu atslogot medicīnas darbinieku noslogojumu.

Dzīvesstils

Karstums apdraud cilvēku dzīvības visā pasaulē. Karstums ietekmē teju visas valstis. Saskaņā ar Eiropas Savienības klimata dienesta "Copernicus" datiem, katrs no pēdējiem 13 mēnešiem ir bijis karstākais novērojumu vēsturē. Vidējā gaisa temperatūra iepriekšējos 12 mēnešos arī bija vismaz par pusotru grādu augstāka nekā 1850.-1900. gada vidējā pirmsindustriālā laikmeta temperatūra, vēsta UNIAN.