Pēteris Kļava: Jautājumu potēties vai nepotēties nevar atstāt tikai cilvēku ziņā

© Gints Ivuškāns/F64

Kanāla TV24 speciālizlaidumā "Baltās sarunas" reanimatologs, bērnu ārsts Pēteris Kļava izteicies par cilvēku uzvedību un attieksmi pandēmijas laikā Latvijā.

"Ja uz likmes ir cilvēka dzīve, grūti teikt, kas ir pareizi un kas nē," sarunā par vakcināciju saka P. Kļava.

Ārsts norāda, ka jautājumu par to, vai vakcinēties, vai nevakcinēties nevar atstāt tikai cilvēku ziņā.

"Mums valstī nav tik daudz intelektuālu resursu, lai vara varētu komunicēt ar sabiedrību. Cilvēki ir tādi, kādi viņi ir. Es domāju, ka šī pandēmija ir tikai ģenerālmēģinājums tam, kas pasauli gaida nākotnē. Tas tikai uzrāda mūsu nesagatavotības un izmisuma, nekompotences līmeni," uzskata ārsts.

P. Kļava pastāsta par gadījumu, kad pie bērna uz slimnīcu ieradusies nevakcinēta māte, kurai sejas maska nav noklājusi degunu. Uz aizrādījumu, viņa atbildējusi, ka maskas dēļ aizsvīstot brilles.

"Tātad, jums vienalga mūsu veselība. Mūsu māsiņas, ārsti - mēs nomirsim, bet kas jūsu bērnu ārstēs? Tad viņa dusmīgi uzvilka masku atpakaļ. Tas ir viens piemērs par cilvēka dzīvniecismu," pauž ārsts, piebilstot, ka neapgalvo, ka visi cilvēki ir šādi, bet šis esot viens piemērs no daudziem.

Dzīvesstils

Karstums apdraud cilvēku dzīvības visā pasaulē. Karstums ietekmē teju visas valstis. Saskaņā ar Eiropas Savienības klimata dienesta "Copernicus" datiem, katrs no pēdējiem 13 mēnešiem ir bijis karstākais novērojumu vēsturē. Vidējā gaisa temperatūra iepriekšējos 12 mēnešos arī bija vismaz par pusotru grādu augstāka nekā 1850.-1900. gada vidējā pirmsindustriālā laikmeta temperatūra, vēsta UNIAN.

Svarīgākais