"Īslaicīgais aukstumiņš neko nemaina"; meteorologs dalās ar būtisku novērojumu

© Kaspars Krafts/F64

Meteorologs Jānis Trallis mikroblogošanas vietnē Twitter dalījies ar būtisku novērojumu par globālo sasilšanu.

Kā norāda, J. Trallis, skatoties arhīva datus, viņš vēlreiz guvis pārliecību, ka globālā sasilšana ir neapstrīdams fakts.

"Šajā gadsimtā Latvijā decembrī nav labots neviens nacionālais aukstuma rekords, bet pārspēti 16 (pieskaitot 2000.gadu, pat 18) siltuma rekordi no 31. Īslaicīgais aukstumiņš neko nemaina," ierakstā puaž J. Trallis.

Kā zināms, šīs nedēļas sākumā - otrdien - minimālā temperatūra Zosēnos sasniedza nepilnus -27 grādus, un tik liels sals decembrī Latvijā nav bijis daudzus gadus.

7.decembra un arī mēneša pirmās dekādes nacionālais aukstuma rekords ir -29,5 grādi 1959.gadā.

Zviedrijas ziemeļos, Somijas pierobežā, aukstums pastiprinājās līdz -43,8 grādiem, sasniedzot lielāko decembra salu Zviedrijā kopš 1986.gada. Igaunijā gaisa temperatūra vietām pazeminājusies līdz -29 grādiem.

Dzīvesstils

Osteoporoze ir kaulu slimība, kas ievērojami palielina lūzumu risku. Osteoporozes izplatība pieaug līdz ar vecumu, īpaši sievietēm, kas vecākas par 50 gadiem. Ārsts Džeimss Topilovs, Hakensakas universitātes Medicīnas centra reimatoloģijas speciālists, pastāstīja "Parade", ka, lai novērstu šo slimību, ir jāēd siers.

Svarīgākais