Tiešām -30 grādi? Prognozes nākamajai nedēļai pārsteidz

© Mārtiņš Zilgalvis/F64

Meteorologs Jānis Trallis mikroblogošanas vietnē Twitter dalījies ar Eiropas Vidēja termiņa laika prognožu centra (ECMWF) un Globālās prognožu sistēmas (GFS) prognozēm nākamajai nedēļai.

Kā atklāj J. Trallis, ECMWF 8.decembra rītā prognozē aukstumu līdz -30 grādiem.

Tikmēr salīdzinājumam meteorologs parāda arī GFS prognozi, kurā temperatūra ir daudz mērenāka un nepārsniedz -10 grādus.

Tomēr vēlāk komentārā kāds lietotājs parāda, ka arī GFS prognozes mainījušās un liecina, ka gaidām -22 grādu sals.

Jau vēstīts, ka šīs nedēļas nogalē atgriezīsies vēsāks laiks, tādēļ gaidāms tikai sniegs. No jūras nākoši mākoņi vietām var sagādāt stipru snigšanu, bet atbilstoši pašreizējām prognozēm vairs nav gaidāmi tik plaši nokrišņi kā nedēļas sākumā un vidū.

Sniega segas biezums nedēļas beigās, iespējams, daudzviet valstī būs lielāks par 20 centimetriem, vietām var izveidoties vairāk nekā 30 centimetrus dziļa sniega kārta.

Debesīm skaidrojoties un norimstot vējam, diennakts tumšajā daļā gaisa temperatūra vietām var noslīdēt zem -15 grādiem.

Dzīvesstils

Osteoporoze ir kaulu slimība, kas ievērojami palielina lūzumu risku. Osteoporozes izplatība pieaug līdz ar vecumu, īpaši sievietēm, kas vecākas par 50 gadiem. Ārsts Džeimss Topilovs, Hakensakas universitātes Medicīnas centra reimatoloģijas speciālists, pastāstīja "Parade", ka, lai novērstu šo slimību, ir jāēd siers.

Svarīgākais