Cik mandarīnus dienā patiesībā drīkst apēst?

© pexels.com

Vairākās valstīs izstrādātas uztura vadlīnijas atklāj, cik daudz mandarīnu ieteicams dienā apēst, lai nekaitētu veselībai, raksta "otkrito.lv".

Austrālijas vadlīnijās norādīts, ka bērnam dienā jāapēd ne vairāk kā viens mandarīns. Savukārt pieaugušajam tie būtu divi mandarīni.

Tikai pusaudži un grūtnieces varot atļauties vairāk mandarīnu - trīs vai četrus.

Bijusī Krievijas Veselības ministrijas vadītāja, ārste Uļjana Supruna pauž, ka veselam pieaugušajam, kurš neslimo ar pirmā tipa dibētu un necenšas zaudēt svaru, dienā nepieciešami 225 līdz 325 grami ogļhidrātu. 600 gramos nomizotu mandarīnu ir aptuveni 60 grami cukura.

Ārste norāda, ka, ja plānots ēst mandarīnus, jāsamazina ogļhidrātu daudzums uzturā, piemēram, apēdot minētos 600 gramus mandarīnu, ogļhidrātu daudzums jāsamazina par ceturtdaļu.

Savukārt Kanādas vadlīnijās norādīts, ka augļu uzņemšanu nevajag ierobežot, jo tie mazina sirds un asinsvadu slimību risku.

Dzīvesstils

Osteoporoze ir kaulu slimība, kas ievērojami palielina lūzumu risku. Osteoporozes izplatība pieaug līdz ar vecumu, īpaši sievietēm, kas vecākas par 50 gadiem. Ārsts Džeimss Topilovs, Hakensakas universitātes Medicīnas centra reimatoloģijas speciālists, pastāstīja "Parade", ka, lai novērstu šo slimību, ir jāēd siers.

Svarīgākais