Latvijas epidemiologs: "Lokdaunam" bija milzīga jēga

© Dmitrijs Suļžics/F64

Epidemiologs Ņikita Trojanskis uzskata, ka Latvijā ieviestajam "lokdaunam" bija liela nozīme.

Kanāla TV 24 raidījumā "Dienas personība ar Veltu Puriņu" epidemiologs norāda, ka "lokdauns" bija izdevies, jo ievērojami samazinājās inficēto cilvēku skaita pieaugums visās vecuma grupās.

"Līkne tika lauzta jau nedēļu pēc "lokdauna"," pauž epidemiologs.

Viņš norāda, ka infekcijas izplatību lielākoties izdevās "izsmelt jaunākās vecuma grupās", kas mazāk sāka inficēt seniorus.

Epidemiologs atzīmē, ka svarīgākais bija samazināt Covid-19 pacientu skaitu slimnīcās.

Jau vēstīts, ka ceturtdien Latvijā veikti 10 106 Covid-19 izmeklējumi un reģistrēti 723 jauni koronavīrusa gadījumi, informē Slimību profilakses un kontroles centrs. Reģistrēti 16 Covid-19 izraisīti nāves gadījumi.

Pozitīvo gadījumu īpatsvars pret testētajiem ir 7.2%.

Divu nedēļu kumulatīvās saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju pagājušās diennakts laikā pieaudzis no 572,6 līdz 587,3 gadījumiem.

Dzīvesstils

Karstums apdraud cilvēku dzīvības visā pasaulē. Karstums ietekmē teju visas valstis. Saskaņā ar Eiropas Savienības klimata dienesta "Copernicus" datiem, katrs no pēdējiem 13 mēnešiem ir bijis karstākais novērojumu vēsturē. Vidējā gaisa temperatūra iepriekšējos 12 mēnešos arī bija vismaz par pusotru grādu augstāka nekā 1850.-1900. gada vidējā pirmsindustriālā laikmeta temperatūra, vēsta UNIAN.