Latvijā Covid-19 vakcīnas noliedzēji draud ārstiem; bijuši reāli uzbrukumi

© f64.lv, Dmitrijs Suļžics

Pēdējo mēnešu laikā audzis agresīvu interneta komentāru skaits, kas var veicināt atsevišķu personu radikalizāciju. Tā secina Valsts drošības dienestā (VDD). Vakcinācijas un Covid-19 pandēmijas noliedzēju krustugunīs arvien biežāk nonāk ārsti, skolotāji un likumsargi. Radikāļi pret viņiem vēršas personiski, ar ierakstiem sociālajos tīkos. Mediķi piedzīvojuši pat fiziskus uzbrukumus, vēstīja TV3 Ziņas.

Izteiktu agresīvu komentāru daudzuma pieaugumu VDD novēroja dienās, kad Rīgā vai citviet norisinājās protesta pasākumi pret vakcināciju un valstī noteiktajiem drošības pasākumiem Covid-19 izplatības mazināšanai, kā arī nākamajā dienā pēc šiem pasākumiem.

Konstatēti aicinājumi uz vardarbību, vēršoties pret lēmumu pieņēmējiem, policijas darbiniekiem, skolotājiem, ārstiem.

“Pats esmu saņēmis pazemojošas vēstules. Gluži fiziski īstenoties vēl neviens nav izteicis, bet kolēģi ir saņēmuši reāli īstenojamus draudus, viņi ir vērsušies tiesībsargājošās iestādēs, ir bijuši arī reāli uzbrukumi! Uz ielas, nejauši satiekot, atpazīstot. Attiecīgi reaģējot. Situācijas ir beigušās bez būtiskiem kaitējumiem, paldies Dievam, bet risks pastāv,” teic Latvijas Ārstu biedrības viceprezidents Roberts Fūrmanis.

VDD rakstveida komentārā informēja, ka viens no īstenotajiem preventīvajiem pasākumiem ir pārrunu veikšana ar attiecīgā komentāra autoru. Pārrunu gaitā personas brīdinātas, ka par šāda veida darbībām var tikt sauktas pie kriminālatbildības. Lielākajā daļā gadījumu personām nav bijis nodoma draudus īstenot un personas pauž nožēlu par publicēto.

Svarīgākais