Atklāts, kura sēne veicina tievēšanu

© Dmitrijs Suļžics/F64

Pētnieki no Pensilvānijas štata medicīnas koledžas ASV pētīja populāro sēņu ķīmisko sastāvu, lai noskaidrotu, kā tās ietekmē cilvēka ķermeni, raksta "med2.ru".

Izradījās, ka egļu baravikas ir bagātas ar antioksidantiem, kas palīdz zaudēt svaru un palēlina novecošanās procesu. Turklāt tajās ir daudz selēna, kas stiprina imūnsistēmu un paātrina kolagēna ražošanu ādā.

Arī citām sēnēm piemīt īpašības, kas aizkavē novecošanos. Tas ir saistīts ar augstu glutationa un ergotionīna, kā arī aminoskābju daudzumu tajās. Smalkas grumbiņas var palīdzēt izlīdzināt šampinjoni, gailenes un baravikas.

Austersēnēs ir daudz olbaltumvielu un minerālvielu, kas palīdz aizsargāt ķermeni no infekcijām un normalizē holesterīna līmeni.

Ārsti atzīmē, ka austersēnes ir efektīvs līdzeklis potences palielināšanai. Tomēr gandrīz visām sēnēm piemīt šī īpašība, jo tās satur daudz olbaltumvielu, kas veicina dzimumhormonu ražošanu.

Dzīvesstils

Karstums apdraud cilvēku dzīvības visā pasaulē. Karstums ietekmē teju visas valstis. Saskaņā ar Eiropas Savienības klimata dienesta "Copernicus" datiem, katrs no pēdējiem 13 mēnešiem ir bijis karstākais novērojumu vēsturē. Vidējā gaisa temperatūra iepriekšējos 12 mēnešos arī bija vismaz par pusotru grādu augstāka nekā 1850.-1900. gada vidējā pirmsindustriālā laikmeta temperatūra, vēsta UNIAN.