Ārste brīdina, par ko vēl var liecināt papēžu plaisāšana

© pexels.com

Plaisas papēžos var liecināt par bīstami pataloģiskiem procesiem organismā, piemēram, hiperglikēmiju vai cukura diabētu, raksta "med2.ru".

Endokrinoloģe Marija Vasiļjeva intervijā izteikusi savu profesionālo viedokli, ka plaisas papēžos var būt signāls par bīstamām veselības problēmēm.

Ārste skaidroja, ka šādas plaisas uz pēdām rodas uz keratodermijas (ādas slimība bez iekaisuma rakstura) fona, kurā notiek intensīva keratizinācija.

"Keratodermijas cēloņi var būt hormonālie traucējumi, piemēram, cukura diabēts," atzīmē Vasiļjeva.

Viņa nosauca arī citas kaites, par kurām var liecināt plaisas papēžos - vitamīnu trūkums, sēnīšu infekcija, apakšējo ekstremitāšu ateroskleroze, varikozas vēnas, hroniska sirds mazspēja.

Vasiļjeva piebilda, ka slimības, kas saistītas ar asinsrites traucējumiem, bieži negatīvi ietekmē epidermas stāvokli, provocējot bojājumus.

Dzīvesstils

Karstums apdraud cilvēku dzīvības visā pasaulē. Karstums ietekmē teju visas valstis. Saskaņā ar Eiropas Savienības klimata dienesta "Copernicus" datiem, katrs no pēdējiem 13 mēnešiem ir bijis karstākais novērojumu vēsturē. Vidējā gaisa temperatūra iepriekšējos 12 mēnešos arī bija vismaz par pusotru grādu augstāka nekā 1850.-1900. gada vidējā pirmsindustriālā laikmeta temperatūra, vēsta UNIAN.