101 gadu vecs ārsts atklāj ilgmūžības noslēpumu

© Reuters/Scanpix/LETA

Floridā dzīvojošais pediatrs Endijs Margilets nesen nosvinēja 101. dzimšanas dienu un atklāja ilgmūžības noslēpumu, ziņo CBS News.

Pēc Margileta domām, tieši kalpošana savai valstij un pacientiem ir tas, kas viņu motivē visu mūžu. "Es nekad neesmu gribējis aiziet no darba, tā ir mana problēma," viņš teica.

Ārsts neplāno arī drīzumā doties pensijā. “Es jūtos labi darbā. Tas pat nav darbs, tas ir priekam. Kas var būt svarīgāks par palīdzību citiem cilvēkiem?" viņš atzina žurnālistiem.

Margilets ir viens no 12 praktizējošiem ārstiem Amerikā, kuri ir vismaz 100 gadus veci vai vecāki. Savu ilgmūžību viņš saista ar progresu medicīnas jomā un veselīgu dzīvesveidu - vīrietis katru dienu trenējas ar hantelēm un mēģina peldēt vienu vai divas reizes nedēļā.

Dzīvesstils

Osteoporoze ir kaulu slimība, kas ievērojami palielina lūzumu risku. Osteoporozes izplatība pieaug līdz ar vecumu, īpaši sievietēm, kas vecākas par 50 gadiem. Ārsts Džeimss Topilovs, Hakensakas universitātes Medicīnas centra reimatoloģijas speciālists, pastāstīja "Parade", ka, lai novērstu šo slimību, ir jāēd siers.

Svarīgākais