Kas notiks ar organismu, ja karstumā dzer maz ūdens?

© Kaspars Krafts/F64

Nepietiekama ūdens uzņemšana karstajās dienās izraisa asins sabiezēšanu un rezultātā sirds, nieru un asinsvadu sistēmas darbības traucējumus. Par to vietnē Instagram raksta uztura speciāliste Svetlana Fusa.

Viņa skaidroja, ka kopā ar sviedriem un citiem šķidrumiem tiek zaudētas arī svarīgas minerālvielas - kālijs, nātrijs, kalcijs, magnijs un hlors. "Un tie organismā veic vairākas svarīgas funkcijas: uztur ūdens sāls līdzsvaru, skābju un sārmu līdzsvaru, ir atbildīgi par sirds muskuļa saraušanos, asinsvadu tonusu un piedalās nervu impulsu pārraidē," raksta eksperte.

Fusa skaidroja, ka runa ir par parastu, tīru ūdeni. Turklāt daudzas minerālvielas ir atrodamas dārzeņos, ogās un augļos.

"Vasarā šiem produktiem vajadzētu būt mūsu uztura pamatā. Tie satur ne tikai minerālvielas, bet arī pietiekamu daudzumu ūdens. Piemēram, gurķi un tomāti satur līdz 95% šķidruma, ogās un augļos - no 80 līdz 90 % šķidruma."

Dzīvesstils

Drēgnajā rudenī un aukstajā ziemā daudzi dzer siltas tējas, lai ne tikai sasildītos, bet arī uzlabotu veselību. Eksperti atklāj, kurš tējas veids ir visveselīgākais un var sniegt vislielāko labumu veselībai, raksta "USA Today".