FOTO: Paskat, kāds Saules aptumsums novērots Latvijā

© ZUMAPRESS.com/Scanpix/Leta

Jau ziņojām, ka aptuveni pulksten 14.02 Rīgā bija Saules aptumsuma maksimālā fāze, kad aizklāts 31% Saules diametra. Saules aptumsums noslēgsies plkst.15.09. Citās Latvijas vietās nedaudz atšķiras gan norises laiki, gan maksimālā fāze. Daudziem izdevies iemūžināt šo notikumu un ar redzēto dalīties soctīklos.

Ar Saules aptumsuma attēliem no Jelgavas sociālajā vietnē Instagram dalījies profils breakinglv.

Tikmē arī mikroblogošanas vietnē Twitter lietotāji dalījušies ar saviem foto.

Ar foto no Saules aptumsuma sākuma dalījies meteorologs Martins Bergšteins un Latvijas Televīzijas operators Ivans Milovs.

Jau vēstīts, ka Latvijas Astronomijas biedrība (LAB) skaidroja, ka šodien vērojams vidēja izmēra aptumsums.

LAB atgādināja, ka uz Sauli nedrīkst skatīties ar neapbruņotu aci un nekādā gadījumā caur binokli, tālskati vai teleskopu bez speciāla filtra, jo tas var izraisīt neatgriezeniskus redzes bojājumus. Novērojumiem jāizmanto īpaši blīvs filtra materiāls. Šim nolūkam neder parastās saulesbrilles, kompaktdiska vai disketes materiāls. Visdrošākā metode ir Saules attēla projicēšana uz ekrāna. Īpaši interesanti aptumsuma laikā ir vērot Saules projicēto attēlu ar "robu". Tādi attēli veidojas caur koku lapotnes spraugām vai mazākā izmērā caur papīra lapā izdurtiem caurumiņiem

Dzīvesstils

Karstums apdraud cilvēku dzīvības visā pasaulē. Karstums ietekmē teju visas valstis. Saskaņā ar Eiropas Savienības klimata dienesta "Copernicus" datiem, katrs no pēdējiem 13 mēnešiem ir bijis karstākais novērojumu vēsturē. Vidējā gaisa temperatūra iepriekšējos 12 mēnešos arī bija vismaz par pusotru grādu augstāka nekā 1850.-1900. gada vidējā pirmsindustriālā laikmeta temperatūra, vēsta UNIAN.

Svarīgākais