Meteorologs prognozē, no kura datuma laiks atkal varētu kļūt vēsāks

© Dāvis Ūlands/F64

Meteorologs Jānis Trallis mikroblogošanas vietnē Twitter dalījies ar Globālās prognožu sistēmas (Global Forecast System - GFS) prognozi par vēsaka laika iestāšanos Latvijā.

Kā ierakstā norāda Trallis, saskaņā ar GFS prognozēm no 12.jūnija varētu kļūt vēsāks.

Kāds Twitter lietotājs gan ir samulsis par grafikā redzamo, jautājot, vai tiešām gaidāmi pat -2 grādi, taču Trallis paskaidro, ka šāda iespējamā temperatūra būs pusotra kilometra augstumā: "Tās ir 850hPa temperatūras prognozes. Saulaina laika un lēna vēja apstākļos divu metru temperatūra ir līdz 18 grādiem augstāka par 850hPa temperatūru."

Jau vēstīts, ka pirmdien caurmērā pūtīs mērens ziemeļu vējš. Gaiss sakarsīs līdz +24..+27 grādiem, bet maksimālā temperatūra piekrastē būs +19..+24 grādi.

Rīgā pirmdien saglabāsies skaidrs laiks, pūtīs mērens ziemeļu, ziemeļrietumu vējš, gaiss iesils līdz +23 grādiem, pie jūras - līdz +20 grādiem.

Dzīvesstils

Domājot par uzkodām, visbiežāk tās mums saistās ar kaut ko pavisam neveselīgu. Tomēr ne visas uzkodas tādas ir. Dietoloģe nosauc labāko uzkodu, kuru ēst, lai veicinātu tauku dedzināšanu vēdera zonā, raksta "Eat This, Not That".

Svarīgākais