Kāda sieviete internetā atradusi ko neparastu – video, kuros cilvēki ēd tulpes, vēsta "Bez Tabu".
"Arvien vairāk novēroju sociālajos tīklos, it sevišķi Tik Tok, ka cilvēki ēd tulpes. Vienkārši apēd visu tulpi ieskaitot lapas un kātiņu! Vai šāda auga apēšana nevar izraisīt, saindēšanos, vai vēl ļaunāk? Meklējot informāciju Google, diemžēl, neko neatradu!"
Lietotnē “TikTok” meklētājā angļu valodā ierakstot vārdu savienojumu “ēd tulpes” skatam paveras vesels tulpju dārzs. Un dārziņā jauni cilvēki tulpes patiesi ēd. Rīgas ielās satiktie tendenci iepriekš nebija redzējuši un nekaunās teikt, ka video ir dīvaini un pat stulbi.
Sociālo mediju ekspertei Annai Kristai Ostrovskai ir skaidrojums, kāpēc mūsu satiktie TikTok tendenci nebija redzējuši iepriekš. Tulpju ēšanas video šobrīd neesot globāla tendence, tie vairāk raksturīgi krievvalodīgo aprindās. “TikTok ir vieta muļķīgiem video”, tā saka sociālu mediju pārzinātāja. Tāpēc tulpju ēšana nebūt nav vienīgā šķietami jocīgā tendence, ko lietotnē esam redzējuši. Esam piedzīvojuši arī “Pakaramā refleksu” - tā sauca video, kuros lietotāji uzliek uz galvas drēbju pakaramo, lai novērotu, vai galva automātiski pagriežas sānis. Krietni bīstamāks bija izaicinājums, kurā divi cilvēki lūdz trešo lēkt gaisā un, viņam lecot, izsit viņa kājas no apakšas, liekot viņam krist uz galvas vai muguras. Lieki piebilst, ka šis izaicinājums izraisīja vairākas nopietnas traumas. Ar veselību riskēt bija gatavi arī tie, kuri lēma noslīpēt priekšējos zobus, izmantojos nagu vīlītes vai citus instrumentus. Lietotnē atrodami arī vairums video, kuri saistīti tieši ar ēšanu vai dzeršanu visdažādākajās kombinācijās. Piemēram, banānu un Sprite izaicinājums - cilvēki ēd banānus un uzdzer Sprite dzērienu, cenšoties izvairīties no vemšanas, kas bieži seko šai kombinācijai. Uztura speciāliste Guna Bīlande norāda- arī tulpju ēšanu pieskaita pie bīstamajām tendencēm tulipalīna dēļ.
Guna ir kategoriska un saka - tulpe nav paredzēta ēšanai.