VIDEO. Ar kādām blaknēm sastopas astronauti, kuri ilgstoši bijuši kosmosa misijās

© pixabay.com

Saprotams, ka, ilgstoši atrodoties bezsvara stāvoklī, organisms, tostarp asinsrite, pielāgojas un šo ārkārtas stāvokli pieņem par normu. Tāpat mainās arī cilvēku paradumi - atlaid roku, un lieta, kas bija rokās, kaut kur lidināsies, tāpēc nekas nav jānoliek uz galda vai plauktā, jo nekas nevar nokrist un saplīst.

Atgriežoties uz Zemes, kur valda gravitācijas likumi, pārkārtoties nākas gan organismam, gan jāmaina paradumi.

Video parāda, ka kosmonaute sasauktajā preses konferencē nespēj nostāvēt. Tas varētu liecināt, ka viņas asinsrite vēl nav adaptējusies gravitācijai un galvas smadzenēm nepietiek skābekļa.

Savukārt vīrietis lietas, kas ir rokās, vienkārši atlaiž, nevis noliek uz galda. Vēlāk viņš tās mēģina ieraudzīt kaut kur gaisā, bet tur to, kā ierasts kosmosā, vairs nav.

Komentāros cilvēki zina teikt, ka viens kosmonauts pēc atgriešanās mājās šā iemesla dēļ esot sasitis gluži vai visu servīzi.

Dīvaini

Pagarināts laiks kosmosā nav gluži nekaitīgs cilvēka ķermenim. Radiācija, izmainīta gravitācija, miega zudums var nopietni ietekmēt astronautu spējas. Daži pat tiek hospitalizēti pēc atgriešanās uz Zemes. Nelielām kļūdām kosmosā var būt postošas ​​sekas, tāpēc ir svarīgi zināt, kā šīs spriedzes var ietekmēt astronauta kognitīvās funkcijas, vēsta “Popular Science”.

Svarīgākais