Cilts, kas reiz apēda savus mirušos tuviniekus. Tika notiesāts viss, izņemot vienu orgānu

© unsplash.com

Papua-Jaungvinejā dzīvo kāda cilts, kura reiz par saviem mirušajiem tuviniekiem "īpaši parūpējās". Viņi pēc tuvinieku nāves veica kaut ko prātam neaptveramu, raksta "Daily Star".

Medijs atklāj, ko reiz pēc tuvinieku nāves darījuši kādas cilts pārstāvji Papua-Jaungvinejā. Šī cilts piekopa ļoti savdabīgu pēcnāves rituālu - kanibālismu.

Izrādās, ka viņi mirušos tuviniekus nevis apglabāja, bet apēda. Interesanti, ka viņi notiesāja visu savu mīļoto cilvēku, izņemot vienu orgānu.

Fore cilts pārstāvji joprojām mīt Papua-Jaungvinejā, taču jau kopš 1960. gada šis pēcnāves rituāls ir aizliegts.

1950. gados antropoloģe Šerlija Lindenbauma atklāja, ka Fores cilts piekoptais rituāls izraisa jaunas slimības epidēmiju vietējo vidū. Arvie biežāk ciltī izplatījās neiroloģiska slimība, kura nebija ārstējama. Tā izraisīja trīci un nervu sistēmas darbības traucējumus. Tika uzskatīts, ka ar šo slimību var inficēties, apēdot slima, miruša cilvēka smadzenes.

Lindenbauma atklāja, ka Fore cilts cilvēki ēd "visu ķermeni un visas ķermeņa daļas, izņemot vienu". Viņa sacīja: "Viņi neēda vienu daļu, kas bija pārāk rūgta, lai ēstu. Tika apēstas visas ķermeņa daļas, izņemot žultspūsli, kas tika uzskatīts par pārāk rūgtu."

Antropoloģe min, ka cilts pārstāvji šajā rituālā neskaskatīja neko sliktu. Izrādās, ka tajā piedalījās tikai sievietes. Vīrieši neēda mirušos tuviniekus.

Svarīgākais