FOTO: Sieviete lietoto preču veikalā netīši nopērk naudas izteiksmē nenovērtējamu priekšmetu

© unsplash.com

Anna Lū Dozjēra no Vašingtonas bija devusies uz lietot preču veikalu Klintones pilsētā. Veikalā viņa pamanīja glītu vāzi par ļoti pieticīgu cenu. Sieviete to iegādājās un pēcāk atklāja, kas tā patiesībā ir par vāzi, raksta "UPI".

Annas uzmanību lietoto preču veikalā piesaistīja kāda māla vāze. Kā norāda Anna, tad šī gada sākumā viņa bija devusies komandējumā uz Meksiku. Tur viņa apmeklēja Antropoloģijas muzeju, kurā bija izstādīti dažādi seni priekšmeti.

Viņa norāda, ka lietot preču veikalā redzētā vāze atgādināja muzejā redzētos priekšmetus.

Sievietei vāze iepatikās un viņa to iegādājās par nieka 3,99 dolāriem.

"Tas izskatījās veca, es domāju, ka varbūt kādus 20, 30 gadus veca un kaut kāda sena priekšmeta kopija, tāpēc es to nopirku," medijiem stāstīja sieviete.

Pārvedot vāzi mājās, Anna sazinājās ar kādu muzeja pārstāvi, kas ieteica viņai sazināties ar Meksikas vēstniecību. Anna vēstniecībai nosūtīja iegādātās vāzes fotogrāfijas un atklājās, ka viņa par teju četriem dolāriem iegādājusies vērtīgu artefaktu.

Kā izrādās, tad tas ir gandrīz 2000 gadus vecs maiju artefakts. Izpētot vāzi, noskaidrojās, ka tā varētu būt radīta aptuveni 200. - 800. gadus pirms mūsu ēras.

Ekrānuzņēmums no "YouTube"

Anna nolēma vāzi atdot Meksias vēstniecībai, lai tā nogādātu vērtīgo artefaktu muzejam.

Dīvaini

Veronika Maika ar savu dzīvesbiedru Zoltanu Pinteru no Stafordšīras Lielbritānijā nolēma paveikt labu darbu un sakopt apkārtni. Kā viņi min, tad teritorija pie viņu un kaimiņu mājām bija pilna ar atkritumiem. Cilvēki visbiežāk atkritumus nometa turpat uz zemes, nevis ielika atkritumu konteineros. Pārim tas bija apnicis, viņi pie mājas blakus esošo teritoriju sakopa un Trentas pilsētas dome viņiem par labo darbu uzlika četrciparu lielu naudas sodu, raksta "Daily Star".

Svarīgākais