Dānija no tirdzniecības atsauc populāras Āzijas nūdeles; tās tiek tirgotas arī Latvijā

© unsplash.com

Veikalu plauktos daudzviet pasaulē atrodamas Dienvdkorejas uzņēmuma "Samyang" nūdeles "Buldak". Tās ir īpašas ar to, ka ir diezgan asas. Šīs nūdeles tiek tirgotas arī Latvijā. Dānija nākusi klajā ar paziņojumu, ka šīs nūdeles vairs netiks tirgotas vietējos veikalos, raksta "UPI".

Kāpēc Dānija no veikaliem atsaukusi uzņēmuma "Samyang" nūdeles?

Izrādās, ka pie vainas nav ne to sastāvs vai kvalitāte, bet gan tas, ka dāņiem šīs nūdeles ir par pikantu.

Dānijas Veterinārā un pārtikas pārvalde savā tīmekļa vietnē paziņoja, ka atsauc uzņēmuma "Samyang's" nūdeles "Buldak 3x Spicy Hot Chicken", "2x Spicy Hot Chicken" un "Hot Chicken Stew" no tirdzniecības.

Pārvalde skaidroja, ka iemesls šādam lēmumam, ka vairs veikalos netiks tirgotas trīs šī uzņēmuma ražotās ramen nūdeles, ir saistīts ar tajās esošo augsto kapsaicīna līmeni, čili piparu ekstraktu, kas piešķir nūdelēm pikantu garšu.

"[Dānijas Tehniskās universitātes] Pārtikas institūts izvērtēja, ka kopējais kapsaicīna līmenis vienā iepakojumā visos trijos nūdeļu veidos ir tik augsts, ka tas rada risku, ka patērētājam var attīstīties akūta saindēšanās," norāda pārtikas pārvalde.

Uzņēmums "Samyang" izplatīja paziņojumu saistībā ar Dānijas lēmumu, norādot, ka tas atbild par saviem produktiem un tie nav bīstami veselībai. "Mēs saprotam, ka Dānijas pārtikas pārvalde atsauca produktus nevis tāpēc, ka bija problēmas ar kvalitāti, bet gan tāpēc, ka tie bija pārāk asi. Produkti tiek eksportēti uz visu pasauli. Taču šī ir pirmā reize, kad tie tiek atsaukti iepriekšminētā iemesla dēļ."

Uzņēmuma ražoto asāko nūdeļu "Buldak Ramen 3x Spicy" asums Skovila skalā novērtēts ar 13 000 vienībām, salīdzinājumam - halapenjo pipari ir tiek novērtēti ar 4000 līdz 8000 vienībām.