Kaimiņu untumu dēļ nojauks vēl nepabeigtu, jaunu daudzīvokļu ēku

© depositphotos.com

Ar kaimiņiem var paveikties un var arī nepaveikties. Otrajā variantā varat no viņiem sagaidīt brīnumu lietas. Japānā atgadījies pavisam savdabīgs notikums. Uzņēmums, saņemot kaimiņu sūdzības, spiests nojaukt vēl nepabeigtu daudzdzīvokļu namu, raksta "UPI".

Osakā bāzētais uzņēmums "Sekisui House" spiests nojaukt nepabeigtu daudzīvokļu ēku, jo blakus esošās mājas iemītnieki sūdzējušies, ka jaunā būve aizsegs skatu uz Fudži kalnu.

"Sekisui House" bija sācis būvēt 10 stāvu ēku Kunitači, vienā no Tokijas rajoniem.

Bija plānots, ka jau pēc pāris nedēļām ēkā ievāksies jaunie iemītnieki, taču viss ir strauji mainījies. Jaunajiem dzīvokļu īpašniekiem, kas gaidīja ēkas pabeigšanu un dienu, kad varēs ievākties jaunajos mitekļos, tagad būs jāmeklē jaunas dzīvesvietas.

Kaimiņi sūdzējušies vairākkārt, ka jaunā ēka aizsegs viņu skatu uz Fudži kalnu. Jau iepriekš blakus esošo ēku iedzīvotāji bija izteikuši sūdzības par būvnieku plāniem un viņi esot viņiem piekāpušies. Ēkas būvnieki centās rast kompromisu, ēku apsolīja necelt tik augstu jeb necelt 11 stāvu ēku, bet gan 10 stāvu.

Uzņēmums "Kyodo News", izplatot paziņojumu par ēkas nojaukšanu, klāsta, ka lēmums nojaukt ēku tika pieņemts, jo "nepietiekami tika ņemta vērā ietekme uz ainavu". Projekta izstrādātājs atzina, ka topošajiem dzīvokļu īpašniekiem, kuri iegādājās dzīvokļus ēkā, kura tiks nojaukta, tiks piešķirtas kompensācijas.