FOTO: Bērni pārgājiena laikā atrod kaut ko iespaidīgu - senu fosiliju

© unsplash.com

10 gadus vecais Džesins kopā ar septiņus gadus veco brāli Liamu un deviņus gadus veco brālēnu Keidenu bija nolēmuši doties nelielā ekspedīcijā. Bērni nelielajā pārgājienā atrada kaut ko iespaidīgu - dinozauru fosiliju, raksta "UPI".

Zēni kopā ar Keidena tēvu Semu devās pārgājienā pa Ziemeļdakotu (ASV) un pamanīja, ka no zemes laukā rēgojas kaut kas neparasts.

Redzētais viņiem šķita aizdomīgs, tāpēc Sems nekavējoties sazinājās ar savu draugu Taileru, kurš ir Denveras Dabas un zinātnes muzeja paleontoloģijas kurators.

Neparasto objektu bērni un Sems pamanīja 2022. gadā. Vien gadu vēlāk, 2023. gada vasarā, konkrētajā vietā ieradās paleontoloģijas komanda, lai noteiktu, kas ir tas, kas rēgojas laukā no zemes.

Eksperti bija pārsteigti - bērniem bija izdevies atrast tiranozaura (Tyrannosaurus rex) mazuļa fosiliju.

Eksperti rūpīgi atraka vaļā fosiliju. Šomēnes paredzēts to izstādīt muzejā.

"Šie zēni ir veikuši neticamu dinozauru atklājumu, kas padziļina mūsu izpratni par seno pasauli," medijiem sacīja Lisons.

Dīvaini

Pagarināts laiks kosmosā nav gluži nekaitīgs cilvēka ķermenim. Radiācija, izmainīta gravitācija, miega zudums var nopietni ietekmēt astronautu spējas. Daži pat tiek hospitalizēti pēc atgriešanās uz Zemes. Nelielām kļūdām kosmosā var būt postošas ​​sekas, tāpēc ir svarīgi zināt, kā šīs spriedzes var ietekmēt astronauta kognitīvās funkcijas, vēsta “Popular Science”.

Svarīgākais