Tokijas vadība izstrādā iepazīšanās lietotni, lai palielinātu dzimstību

© Pixabay

Japānas galvaspilsēta jau šovasar laidīs klajā pati savu iepazīšanās lietotni, kas ir daļa no valdības centieniem palielināt dzimstības rādītājus valstī, šonedēļ paziņoja augsta Tokijas amatpersona.

Lietotājiem būs jāiesniedz dokumenti, kas pierāda, ka viņi ir likumīgi neprecēti, un jāparaksta vēstule, kurā apliecina, ka viņi vēlas precēties.

Ienākumu norādīšana Japānas iepazīšanās lietotnēs ir izplatīta parādība, taču Tokijā būs jāiesniedz nodokļu sertifikāts, lai pierādītu gada algu.

"Mēs uzzinājām, ka 70 procenti cilvēku, kas vēlas apprecēties, aktīvi nepievienojas pasākumiem vai lietotnēm, lai meklētu partneri," aģentūrai AFP sacīja Tokijas valdības amatpersona, kas ir atbildīga par jauno lietotni. "Mēs vēlamies dot viņiem maigu grūdienu, lai to atrastu."

Nav nekas neparasts, ka pašvaldības rīko partneru pasākumus Japānā, kur dzimstība 2023. gadā nokritās līdz jaunam zemākajam līmenim, taču reti kura pašvaldība izstrādā savu lietotni.

Būs nepieciešama intervija, lai apstiprinātu lietotāja identitāti, veicot reģistrācijas procesu Tokijas lietotnei, kas kopš pagājušā gada beigām tiek testēta bez maksas

Daudzi sociālo mediju lietotāji pauda skepsi par šiem plāniem, sakot: "Vai tas ir tas, ko valdībai vajadzētu darīt ar mūsu nodokļiem?"

Lielākā daļa gan rakstīja, ka ir ieinteresēti, jo šādā veidā viņi jutīsies drošāk.

Svarīgākais