Picērija pieļauj rupjus higiēnas pārkāpumus, apdraudot klientu veselību

© unsplash.com

Kāda picērija Lielbritānijā tika nekavējoties slēgta, kad tajā ieradās inspektori, kas pārbaudīja, vai ēdināšanas iestādē tiek ievērotas visas higiēnas prasības. Izrādās, ēdināšanas iestāde bija pieļāvusi rupjus pārkāpumus, raksta "Daily Star".

"Uno Pizza" picērija atrodas pilsētā ar nosaukumu Preskota.

Šī ātrās ēdināšanas iestāde piedāvā klientiem iegādāties līdzņemšanai picas, hamburgerus un kebabus.

Tā kā ēdināšanas iestādēm ir jāievēro stingri higiēnas noteikumi, uzņēmumus bieži apmeklē inspektori, lai pārliecinātos, ka visas prasības tiek ievērotas.

Pilsētas vides veselības aizsardzības dienesta amatpersonas kopā ar inspektoriem bija devušies pārbaudē uz "Uno Pizza". Pārbaudes laikā inspektori atklāja virkni šausminošu higiēnas pārkāpumu, un picērija tika nekavējoties slēgta.

Kā izrādās, virtuvē uz grīdas mētājusies beigta žurka un neviens to nebija aizvācis un dezinficējis virtuvi. Tomēr tas nebija viss. Inspektori atklāja, ka picu kastēs, kurās klientiem tiek likti viņu pasūtītie ēdieni, bijuši žurku izkārnījumi. Tāpat picērijas ēkas sienās esot bijušas vairākas spraugas un caurumi, kas netikai aiztaisīti un pa kuriem picērijā iekļuva gan žurkas, gan citi kaitēkļi. Vēl viens pārsteidzošs atklājums bija, kad inspektori aiz picērijā esošā ledusskapja atrada sabojājušos, trūdošu ēdienu.

Pilsētas padome slēdza picēriju un par konstatētajiem pārkāpumiem uzsāka kriminālvajāšanu. Lieta nonāca līdz tiesai, un, kā izrādījās, jau iepriekš picērija ir saņēmusi sūdzības un aicinājumus novērst dažādus pārkāpumus, taču tie visi tika ignorēti. Par higiēnas noteikumu pārkāpumiem uzņēmums sodīts ar 33 000 britu mārciņām.