Zoodārzs Ķīnā maldina apmeklētājus, cenšoties suni nodēvēt par pandu

© unsplash.com

Ķīnas zooloģiskā dārza darbinieki, cenšoties piesaistīt apmeklētājus, paveica prātam neaptveramu lietu, raksta "The Sun".

Taidžou zoodārzā Dzjansu provincē darbinieki izdomāja, ka, lai aizstātu trūkstošos dzīvniekus, kas priecētu zooloģiskā dārza apmeklētājus, viņi varētu izveidot to kopijas.

Zooloģiskā dārza darbinieki čau-čau špica tipa suņu šķirnes dzīviekus pārveidoja par pandām. Viņi apgrieza un nokrāsoja to kažokus.

Sākotnēji neviens nepamanīja šo aplamo darbību, cilvēki noticēja, ka zooloģiskajā dārzā ir uzradušās pandas.

Atklātībā nākot tam, ka suņi ir pārvērsti par pandām, zooloģiskais dārzs panāca savu, apmeklētāju skaits ievērojami palielinājās, lai tikai redzētu, kā tas izskatās.

Lai arī cilvēku interese bija liela, neiztika arī dažādas negācijas. Dzīvnieku aizstāvji zooloģisko dārzu apsūdzēja cietsirdīgā rīcībā pret dzīvniekiem.

Tikmēr vietējais mājdzīvnieku frizieris apgalvoja, ka šāda kažoka nokrāsošana nav nekas neparasts, izmantojot dabīgas krāsvielas, netiek apdraudēta dzīvnieka veselība. Zoodārza pārstāvis saka: “Cilvēki arī krāso matus. Dabisko krāsvielu var izmantot suņiem, ja tiem ir garš kažoks. Zooloģiskajā dārzā nav pandu, un tāpēc mēs to izdarījām."

Mediji reiz jau vēstīja par dažādām aplamībām, kas notiek Ķīnas zoodārzos. 2001. gadā kāds zoodārzs tika apsūdzēts par mēģinājumu suni nodēvēt par vilku.