Pāris savtīgu iemeslu dēļ sabojā Lielo Ķīnas mūri, izveidojot tajā caurumu

© ZUMAPRESS.com/Scanpix/Leta

Lielais Ķīnas mūris ir viens no iespaidīgākajiem apskates objektiem Ķīnā. Lai arī Lielais Ķīnas mūris tiek uzskatīts par kultūras relikviju, tas neapturēja pāri, kas vēlējās veikt dīvainas darbības tā pakājē, vēsta medijs "UPI".

Saskaņā ar Ķīnas varas iestāžu pausto likumsargi ir aizturējuši divus cilvēkus Šaņsji provincē, kas tiek apsūdzēti par mūra bojāšanu.

Tiek ziņots, ka 38 gadus vecs vīrietis un 55 gadus veca sieviete ar ekskavatora palīdzību vēlējušies izveidot caurumu mūrī.

Izrādās, ka iemesls, kāpēc viņi sabojājuši Lielo Ķīnas mūri, ir tāds, ka vēlējušies saīsināt ceļu līdz savam īpašumam, lai būtu daudz vieglāk veikt būvdarbus.

Vietējai policijai par postījumiem tika ziņots 24. augustā. Atrastās pēdas notikuma vietā aizveda pie abiem aizdomās turamajiem.

"China Daily" ziņo, ka, pateicoties nelikumīgajām darbībām, mūra sienas daļa ir "nelabojami bojāta".

Lielais Ķīnas mūris 1987. gadā tika iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Saskaņā ar ANO datiem mūra, kas stiepjas aptuveni 21 196 km garumā, būvdarbi sākās 220. gadā p.m.ē. un tas tika pabeigts 17. gadsimtā.

Dīvaini

Vecāki, izvēloties bērniem vārdus, reizēm ir ļoti radoši. Bieži vien pārsteigumu un nelielus smieklus raisa atsevišķu vecāku izvēles. 27 gadus vecā Ronija nonākusi pie smagas atziņas, izvēloties dēlam vārdu, viņa ar savu partneri ir "nošāvusi greizi", raksta "Daily Star".

Svarīgākais