Vietnē "Twitter" aizsākusies spraiga diskusija un visa pamatā - ierosinājums izmest no kalendāra nelatviskus vārdus.
Man palūgt, lai mana draudzene Marina (LV patriote), kuras 4 bērni beiguši latviešu skolas, nomaina vārdu? Pārprastas atkrieviskošanas paraugs jeb Latvijas atkrieviskošanas kampaņa zaudējusi mēra sajūtu. Latvieši, nekļūsim par apsmieklu paši sev! Daži komentāri pie šī pārsteidz. https://t.co/wk2a7uVSwN
— Romija Andersone (@RomijaAndersone) November 13, 2022
Mārtiņš: Jāatstāj īsteni latviskie. Varbūt trīs tādi paliks....
Inese: Krievi taču nesvin vārda dienas, nesaprotu, kas par lētiņiem viņus mūsu kalendārā salikuši?
Monika: Mans tētis katolis - Ignats. Dzimtā, kur latvieši un poļi, tas gadsimtiem.
Pūce: Jevgēņijs (Eugenius), Ignats, Maksims ir latīņu vārdi, Staņislavs senslāvu un daudz lietots Latgalē. Aleksandrs ir grieķu vārds. Negaumīgs joks, nezinot vārdu izcelsmi.
Ieva: Vai nevajadzētu iesākumā pārbaudīt, kāda ir attiecīgo vārdu izcelsme?
Elita: mans vecaistēvs bija Staņislavs, vecmamma - Vincentina. Latgalē, kur daudz poļu, šie ir tradicionāli vārdi. tad ko man tagad darīt? pasludināt abus par krieviem un piketēt par viņu vārdu izņemšanu no kalendāra?
Arnis: Man bērnības draugs bija vārdā Staņislavs, viņam bija māsa Jadviga(māte poliete, tēvs baltkrievs), jā te dažs labs jau latviski sakot velk uz "pereboru"
Ilgaitis: Ja tā konsekventi tad vārda dienas vispār nav latviešu svētki. Vārdadienas ir katoļu svētki. Katram jaundzimušajam izvēlējās par aizbildni kādu katoļu svēto un tā vārdā kristīja. To tad arī svinēja kā vārda dienu kaut īstenībā tā bija šī svētā dzimšanas diena.
Ainārs: Diemžēl tā ir, ka nelatviski vārdi latviešu vārdus nomākuši; var izmest arī citus, ne tikai krievu vārdus.