Zolitūdes iedzīvotājus terorizē 30-40 centimetrus garas žurkas

© Ojārs Lūsis / F64

Rīdziniekus, dzīvojošus daudzdzīvokļu namā Zolitūdes apkaimē, gadiem ilgi satrauc nelūgti “kaimiņi” – žurkas. Iedzīvotāji uzskata, ka apsaimniekotājs varētu aktīvāk iesaistīties grauzēju problēmas risināšanā, ziņo "TV3" raidījums "Bez Tabu".

Par žurku problēmu Zolitūdes ielas 38. nama apkaimē raidījumam “Bez Tabu” ziņoja rīdziniece Jeļena.

"Namu pārvalde nesniedz atbildes, kā cīnīties ar žurkām. Žurkas izrakņājušas visu pagalmu. Nēsājās pa pagalmu 30-40 centimetru lielas! Gribēju uzzināt, kā rīkoties? Nav informācijas, ko darīt, ka mazināt populāciju, jo alu ar katru dienu ir aizvien vairāk, " saka kāda iedzīvotāja.

Raidījuma komanda konstatēja daudzas žurku alas pie vairākām kāpņutelpām. Arī citi uzklausītie iedzīvotāji pauda neizpratni par apsaimniekotāja kūtro iesaistīšanos grauzēju problēmas risināšanā.

"Te viss žurku izrakņāts. Apsaimniekotājam vairākkārt esam teikuši. Atbild, ka nepietiek tam [indēšanai] naudas. Ja bērniem, nedod Dievs, uzklups. Žurkas var būt ļoti agresīvas. Var uzbrukt. Nedod Dievs, " spriež mājas iedzīvotājs.

Grauzēji var ne vien apgrauzt namā savilktās komunikācijas, bet teorētiski var arī pārnēsāt dažādas infekciju slimības, piemēram, mēri, tularēmiju, jersiniozi, raidījumam stāstīja Veselības inspekcijā (VI). Tāpat VI atgādināja, ka žurkas kolonijas veido vietās, kur iedzīvotāji dzīvo ne visai tīrā vidē.

Par žurku koloniju likvidēšanu atbildīgs ir apsaimniekotājs, atgādināja VI. Ja apsaimniekotājs ar problēmu netiek galā, aicina iedzīvotājus ar iesniegumu vērsties VI, kas pārbaudīs, vai pārvaldnieks veicis visas nepieciešamās darbības un sniegs rekomendācijas, uzdos konkrētus uzdevumus, kas apsaimniekotājam jāveic, lai problēmu mazinātu. VI no 2016. līdz 2021. gadam saņēmusi 371 sūdzību.

Dīvaini

Zinātnieki, iespējams, ir atklājuši kādu maz ticamu sabiedroto cīņā pret plastmasas atkritumiem un tas ir mazais miltu tārps. Pētnieki atklāja, ka "Alphitobius" ģints vaboļu kāpuri, kas izcēlušies Āfrikā, bet mūsdienās ir jau plaši izplatīti uz visas planētas, var patērēt un noārdīt plastmasu, ziņo portāls “Live Science”.

Svarīgākais