VIDEO: vīrietis, izliekoties par invalīdu, cenšas sabojāt vērtīgu Luvras gleznu

© Ekrānuzņēmums no Twitter

Luvras muzeja apmeklētāji pagājušajā svētdienā bija aculiecinieki neparastam un amizantam incidentam, ziņo "Daily Mail".

Svētdien īsi pirms muzeja slēgšanas, kāds apmeklētājs meta Monas Lizas gleznas virzienā kūku.

Aculiecinieki stāsta, ka kādā "sieviete" metusi kūku virsū gleznai.

Izrādās, ka incidentu sarīkojusi nevis sieviete, bet gan vīrietis. Vīrietis bija tērpies kā sieviete. Viņš bija uzvilcis sieviešu drēbes un uzlicis galvā tumšas krāsas parūku, apsēdies ratiņkrēslā.

Braucot ar ratiņkrēslu garām Leonardo da Vinči slavenajam mākslas darbam, viņš pēkšņi pieleca kājās un meta kūku gleznas virzienā.

Pēc tam vīrietis gaisā svieda rožu pušķi. Savukārt pēc brīža muzeja apsargi viņu aizturēja.

Par laimi vērtīgā glezna necieta šajā incidentā. Gleznu aizsargā ložu necaurlaidīgs stikls.

Pēc incidenta Luvras darbinieki apstiprināja, ka 29. maijā Salle des Etats zālē, kur izstādīta Mona Liza, notika nepatīkams starpgadījums. "Kāds apmeklētājs simulēja, ka viņam ir invaliditāte, lai varētu ar ratiņkrēslu pietuvoties drošā attālumā vītrīnā izstādītajam darbam. [..] Atrodoties netālu no gleznas, šī personas Monas Lizas drošības stiklam virsū uzmeta konditorejas izstrādājumu."

Kā ziņo Luvras pārstāvji, tad vīrietis nekavējoties tika aizturēts un nodots policijas amatpersonām.

Izrādās, ka kūku metējs ir mākslinieks, klimata aktīvists. Ar savu neparasto rīcību viņš esot centies vērst cilvēku uzmanību uz klimata pārmaiņām.

"Padomājiet par zemi. Cilvēki, zeme tiek iznīcināta. Mākslinieki domā par zemi, tāpēc es to darīju. Padomājiet par planētu," kliedza vīrietis, kad viņu aizveda apsardze.