Pētīts, ka tiešām pirms nāves acu priekšā pazib visa dzīve

© pexels.com

Jauna pētījuma dati liecinot, ka patiesi pirms nāves acu priekšā pazibot visa dzīve, raskta BBC.

Zinātnieki nolēma izmērīt smadzeņu viļņus 87 gadus vecam pacientam, kuram bija attīstījusies epilepsija. Taču neiroloģiskā ieraksta laikā viņš pārcieta nāvējošu sirdslēkmi, radot neparastu mirstošo smadzeņu ierakstu.

Tas atklājis, ka 30 sekundes pirms un pēc sirds apstāšanās vīrieša smadzeņu viļņi sekoja tādiem pašiem modeļiem, kā sapņojot vai kavējoties atmiņās.

Šāda veida smadzeņu darbība varētu likt domāt, ka cilvēka pēdējos mirkļos var notikt pēdējā "dzīves atsaukšana", komanda raksta savā pētījumā, kas februāra beigās publicēts žurnālā "Frontiers in Aging Neuroscience".

Kā BBC atzīst pētījuma autori, eksperiments noticis nejauši. Viņi arī atzīst, ka nav iespējams noteikt, vai atmiņas bijušas laimīgas.

Pētījuma autori gan brīdina, ka no viena pētījuma nevar izdarīt plašus secinājums, turklāt sarežģījumus rada tas, ka pacientam bija epilepsija, smadzenes asiņoja un bija pietūkušas.

Dīvaini

Tagad zinātnieki var pārliecinošāk nekā jebkad agrāk apgalvot, ka dzimums un gaļas ēšanas preferences ir saistītas. Šonedēļ „Nature Scientific Reports” publicētais raksts parāda, ka atšķirības ir gandrīz universālas dažādās kultūrās un ka tās ir būtiski izteiktākas attīstītākās valstīs.

Svarīgākais