FOTO: 107 gadus vecas māsas atzītas par pasaulē vecākajām dvīnēm

© Ginesa rekordu grāmata

Japāņu sievietes Umemo Sumijama un Koume Kodama, kurām 1. septembrī apritēja 107 gadi un 300 dienas, atzītas par vecākajām dzīvajām dvīnēm un vecākajām dvīnēm pasaulē. Par to ziņo Ginesa rekordu grāmatas tīmekļa vietne.

Tagad māsas dzīvo veco ļaužu pansionātos dažādos reģionos. Sakarā ar ierobežojumiem, kas ieviesti saistībā ar Covid-19 pandēmiju, Ginesa rekordu grāmatas pārstāvji nevarēja ierasties Japānā, lai personīgi pasniegtu rekordistēm sertifikātus, tāpēc tie tika nosūtīti pa pastu.

Balstoties ar pansionāta darbinieku teikto, Sumijama neslēpa asaras, ieraugot savu sertifikātu. Kodama, kuras atmiņa nesen gan pasliktinājās, nespēja pilnībā izprast tā nozīmi.

Tomēr viņas ģimene priecājas, ka sasniegums tiek oficiāli atzīts, ņemot vērā, ka Kodama par rekordu runāja daudzus gadus. Lai gan dvīnes jokoja, ka viņas uzstādīs pasaules rekordu, ģimene negaidīja, ka viņas patiešām iekļūs rekordu grāmatā.

Dīvaini

No 31. maija līdz 30. septembrim Kuldīgas pilsētvidē norisināsies tēlniecības izstāde “Savā vietā!”, kas apvieno vairākus tēlniekus vienotā radošā projektā. Izstādes mērķis ir mākslinieciski bagātināt pilsētas ainavu, katram autoram izvēloties konkrētu vietu savam darbam, lasāms Kuldīgas novada mājaslapā.

Svarīgākais