Latvijas Futbola federācijas ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis un LFF viceprezidents Žoržs Tikmers, kurš arī LOK ģenerālsekretārs, LFF mājaslapā izteikuši savu atzinību par Saeimas deputātu iesniegtajām izmaiņām likumā, kas paredzētu bargus sodus par spēļu sarunāšanu sportā.
“Latvijas Futbola federācija (LFF) ir gandarīta par Saeimas deputātu sapratni, kā arī citu sporta organizāciju un Valsts Policijas ieinteresētību “spēļu sarunāšanas” jomas kopīgā apkarošanā un šādu manipulāciju novēršanā Latvijā. Šis ir ļoti spēcīgs signāls, lai efektīvi likuma ietvaros cīnītos pret “sarunātajām spēlēm”, kā arī pats svarīgākais - pasargātu mūsu jaunos futbolistus un sportu kopumā no šāda veida nelegālām darbībām,” izteicies LFF ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis.
Prieku par ierosinātajiem likuma grozījumiem pauda arīEmīls Latkovskis, biedrības "Latvijas Futbola virslīga" izpilddirektors: "Sakārtota likumdošana ir viens no galvenajiem priekšnosacījumiem šīs sērgas ierobežošanai. Pats savulaik šim jautājumam pievērsu deputātu uzmanību, taču varēju runāt tikai no viena konkrēta sporta veida perspektīvas. Patiess prieks, ka jautājumam pieslēdzās arī LOK un atsaucīgs bija tieslietu ministrs. Šis ir tiešām nozīmīgs pagrieziena punkts ceļā uz mērķi – tīru spēli!"
“Sporta spēļu rezultātu sarunāšana ir reāla problēma Latvijas sportā,” atzina Žoržs Tikmers. "Līdz šim ar spēļu sarunāšanas problēmu visvairāk saskārušās sporta federācijas, īpaši futbola federācija. Manipulācijas ar sporta rezultātiem ir vērstas pret būtiskām sporta pamatvērtībām, tādām kā godīga spēle, savstarpēja cieņa un sacensību noteikumu ievērošana. Tādēļ Latvijas Olimpiskai komitejai, Latvijas sporta organizācijām ir jābūt nulles tolerances politikai, kad ir konstatēts jebkurš no šo vērtību pārkāpumiem. Mēs esam pārliecināti, ka šis ir ļoti spēcīgs instruments cīņā par godīgu Latvijas sportu un aicinu likuma grozījumus pieņemt pēc iespējas ātrāk."
Izmaiņas likumos paredz ieviest jaunu pantu par manipulācijām ar sporta sacensībām, kā arī cita starpā noteikt par to cietumsodu, skaidro komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis. Saņemot materiālu labumu par šādām nelegālām aktivitātēm, draudētu brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem, bet par šādu noziegumu organizētā grupā - līdz pieciem gadiem cietumā. Lai grozījumi Krimināllikumā un Sporta likumā varētu stāties spēkā, tie Saeimai jānodod izskatīšanai atbildīgās komisijās, kā arī jāpieņem trīs lasījumos.